БОРАЦ НИЈЕ ЗНАО ШТА ГА ЈЕ СНАШЛО: Распуцана Звезда избушила Чачане са 18 тројки

19.12.2021. 18:16
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: Printscreen/Twitter/kkcrvenazvezda

Црвено-бели остварили 11. тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су убедљиво Борац у 12. колу АБА лиге у дворани ''Александар Николић'' са 109:62 (28:13, 21:24, 37:15) и тако дошли до 11. тријумфа у регионалном такмичењу постигавши чак 18 тројки. Дејан Радоњић искористио је овај меч да одмори Николи Калинића, Лука Митровић је имао минималну минутаћу док није било Огњена Добрића и Дејана ДАвидовца због повреда, а понов је у тиму био Арон Вајт.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Ајакс 1,50, Монако 1,60, Фјорентина 1,75!

УДАРАЦ ЗА ЛЕЈКЕРСЕ: Дејвис месец дана ван паркета

АБА ЛИГА: Картер срушио Мегу у последњим секундама

Било је јасно већ на почетку меча да ће Звезда имати сјајно шутерско вече пошто су Вајт и Холинс отворили утакмицу тројкама, да би им се придружио и Волтерс па је домаћин већ у 4. минуту имао двоцифрену предност 14:3. Успео је Борац на кратко да заустави Звездин налет, али је са друге стране стигао одговор и заостатак гостију био је двоцифрен на малом одмору 28:13. Није се слика променила ни у другој четвртини, мада је Борац успео у пар наврата да смањи заостатак на једноцифрен, али је сваки пут домаћи тим имао договор пре свега захваљујући тројкама.

Кључни период меча била је трећа деоница коју је сјајно отворио Бранко Лазић, а Звзеда врло брз остигла до 20 поена предности 59:39 у 22. минуту. Од тог тренутка се игра Борца потпуно распала, док је домаћин наставио да затрпава кош Чачана тројкама и у последњу четвртину ушао са 34 поена предности 86:52. Последњих 10 минута били су само формалност, Звезда није попуштала у одбрани, наставила је да погађа тројке, а предност је расла до максималних 47 поена на крају.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БОРАЦ 109:62 (28:13, 21:24, 37:15)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Јовчић, Пецељ, Весковић.

ГЛЕДАЛАЦА: 852.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 11, Волтерс 9, Митровић, Лазић 13, Калинић, Холинс 16, Симоновић 8, Ивановић 16, Марковић 5, Вајт 15, Кузмић 6, Цирбес 10.

БОРАЦ: И. Ђоковић 3, Хејл 8, Сандзе 4, Р. Ђоковић 2, Лопез 5, Томашевић 3, Пецарски 9, Лешић 17, Маринковић 11, Чарапић.

Кошаркаши Црвене звезде пре смао 48 часова играли су меч у Евролиги против Бајерна, а вечерас од 18.45 дочекаће у дворани ''Александар Николић'' екипу Борца из Чачка у мечу 12. кола АБА лиге.

Црвено-бели су тренутно први на табели регионалног такмичења са само једним поразом у претходних 11. кола, док Чачани држе 11. позицију са четири победе и седам пораза.

Ова два тима су до сда одиграла два меча у АБА лиги и оба пута је Црвена звезда убедљиво славила, а пред овај меч има статус великог фаворита.

40. минут
Крај меча, Звезда је славила са 109:62.
35. минут
Води Звезда 40 разлике, 98:58.
32. минут
Лазаеривћ постиже тројку, 17. за Звезду која води 91:52.

ЋЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда води 86:52.
27. минут
Долази Звезда до 31 поена предности 76:45.
25. минут
Потпуно је Борац разбијен у трећој четвртини, Холинс погађа нову тројку и Звзеда води 67:41.
22. минут
Добро је почела Звезда трећу деоницу и стигла до максималне предности од 20 поена, 59:39.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 49:37.
17. минут
Брзо се Звзеда вратила на двоцифрену предност, али је Борац везао четири поена и смањио на 40:33.
14. минут
Звзеда одржава предност која је у једном тренутку имала и 17 поена предности, а сада је резултат 35:27 после троје Ђоковића, а Радоњић је затражио тајм-аут.
12. минут
Ивановић погађа тројку, седму за Звезду из 10 покушаја за вођство 31:16.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Убедљива предност Звзеде нак рају прве четвртине 28:13.
8. минут
Брзо се домаћин вратио на двоцифрену предност 21:11.
7. минут
Успева Борац да преполови заостатак за Звездом 16:11.
4. минут
Звезда увећава прендост тројкама Холинса и Болтерса и стиче двоцифрено вођство 14:3.