ЗВЕЗДА РУТИНСКИ ДО ПОЛУФИНАЛА: Црвено-бели за класу изнад Радничког

17.02.2022. 17:25
Stefan Marković
Стефан Марковић / Извор: МН Press

Бранилац трофеја чека победника дуела између Меге и Златибора.

Кошаркшаи Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа пошто су савладали крагујевачки Раднички са 103:59 (28:13, 29:11, 24:22, 22:13) у дворани ''Чаир. Црвено-бели ће у полуфиналу играти са бољим из дуела између Меге и Златибора.

ВЕЛИКИ НАПРЕДАК СРПСКОГ СПОРТА: Рекордан број медаља, најуспешнији резултати у историји И ТО НИЈЕ СВЕ

СТЕФАНОВИЋ: Сви одлазе у Ниш да освоје Куп, а не на излет

ЧАЧАНИ БЕЗ БЕЛЕ ЗАСТАВЕ: Оптимизам у редовима Борца пред турнир у Нишу

Било је јасно и пре почетка меча да је Звезда апсолутни фаворит, а тим Дејана Радоњића се брзо потрудио да то и покаже. Посебно је био расположен Стефан Марковић који је погодио прва три шута за три поена, а Звезда већ у 4. минуту имала двоцифрену предност 13:3. Наставили су црвено-бели да повећавају предност у чему им је значјно помогао и добар проценат шута за три поена па је на крају прве четвритне било 28:13. У истом римту је бранилац трофеја у купу наставио и у другој деоници и серијом 8-0 стигао до вођства 36:13. До полувремена је Звезда постигла 10 тројки и имала предност 57:24.

Спорије су оба тима ушла у трећу деоницу, па пуна два минута није било поена све до закуцавања Вајта. Звезда је одржавала високу предност, а Радоњић је пружио шансу свим играчима што није утицало на игру црвено-белих који рутински одиграли до краја деонице. Последњих 10 минута Радоњић је на терен послао комбиновану петорку, али то није пружило Радничком шансу да ублажи пораз. Звезде је мирно привела меч крају и остварила тријумф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ КРАГУЈЕВА 103:59 (28:13, 29:11, 24:22, 22:13)

ДВОРАНА: Чаир

СУДИЈЕ: Јовчић, Нинковић, Пешић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Калинић 10, Холинс 11, Марковић 16, Вајт 7, Кузмић, Лазаревић 7, Давидовац 3, Митровић 7, Лазић 11, Добрић 10, Симоновић 3, Ивановић 18.

РАДНИЧКИ КРАГУЈЕВАЦ: Илић 2, Думић 4, Ђерасимовић 15,  Катић 17, Вељовић 8, Недељковић 5, Томашевић 2, Н. Станковић, Митровић, Даутовић, Л. Станковић 4, Станојевић 2.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 18 часова у Нишу утакмицом четвртфинала против Радничког из Крагујевца почињу одбрану трофеја у Купу Радивоја Кораћа. Црвено-бели су апсолутни фаворити у мечу против Крагујевчана, али су се у купу и раније догађала изненађења.

Црвено-бели нису имали кадровских проблема пред Куп Радивоја Кораћа пошто су сви играчи на располагању осим Маика Цирбеса који је повређен, али је свакако вишак као пети странац у тиму. Ова два тима ус и прошле године играла у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа, а црвено-бели су остварили убедљиву победу 108:47.

Тим Дејана Радоњића се налази у серији од три победе у последњих пет мечева у свим такмичењима, док Раднички у новој години још увек није осетио укус победе пошто је поражен у свих пет мечева у Кошаркашкој лиги Србије.

40. минут
Крај меча, Звезда се пласирала у полуфинале Купа Радивоја Кораћа победом против Радничког са 103:59.
38. минут
Симоновић погађа тројку, Звезда води 101:55.
35. минут
Тројком Ивановића Звезда поново стиже до 40 поена предности 92:52.
33. минут
Давидовац погађа тројку, црвено-бели воде 87:50.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Звезда је стигла и до 40 поена предности тројком Марковића, али је Раднички са две тројке на крају деонице имао минус 81:46.
26. минут
Звезда одржава предност 68:32.
23. минут
Пуна два минута није било поена, да би коначно лед у другом полувремну пробио Вајт закуцавањем. Звезда води 59:24.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 57:24.
18. минут
Марковић поново погађа, Звезда води 49:18.
15. минут
Црвено-бели рутински повећавају разлику, 42:16.
12. минут
Звезда серијом 8-0 на почетку друге четвртине води 36:13.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Звезда води 28:13.
8. минут
Увећава Звезда предност поенима Добрића, 25:9.
6. минут
Вајт погађа у контри, Звезда води 20:7, а Раднички тражи тајм-аут.
4. минут
Марковић је одлично отворио меч, постигао је трећу узастопну тројку и Звезда има двоцифрену предност 13:3.