ДОДАЛИ ГАС НА КРАЈУ: Црвена звезда у завршници сломила УНИКС

11.02.2022. 16:25
Dejan Radonjić, KK Crvena zvezda
Дејан Радоњић, KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Девети тријумф црвено-белих у Евролиги.

Кошаркаши Црвене звезде успели су да у Казању савладају УНИКС у узбудљивом мечу са 84:77 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12) у оквиру 26. кола Евролиге и тако стигну до деветог тријумфа у елитном такмичењу.

ДА ЛИ СТЕ ИЗНЕНАЂЕНИ: Саша Обрадовић НАЈПЛАЋЕНИЈИ тренер, ево колико добија сваког месеца

КАКАВ ПЕХ ЗА МОРНАР: Без Гордића до краја сезоне

СТЕФАНОВИЋ: Немамо никакав притисак пред Партизан

Дејан Радоњић није могао да поежли бољи почетак своје екипе у Казању пошто је Звезда повела 9:0, а УНИКС до првих поена стигао тек после скоро чеитри и по минута игре. Домаћин се потом разиграо и серијом 9-2 стиго на заостатак од два поена 11:9, али је Звезда имала одговор и поново повећала вођство на 17:9, да би имала двоцифрену предност на крају прве четвртине. Као што је већ био случј ове сезоне, једна деоница морала је да прође у врло лошој игри црвено-белих, а то се догодило у другој четвртини. УНИКС се распуцао у шуту за три поена, на другој страни црвено-бели нису били на нивоу са почетка меча, а домаћин је у 17. минуту први пут на мечу стигао до вођства 31:29. Успели су црвено-бели да се поново врате у вођство, поведу 41:33 у завршници полувремена, али су поново уследиле несхватљиве грешке и две тројке у низу домаћина који је успео да се избори за нерешен резултат на полувремену 43:43.

УНИКС је био тај који је углавном диктирао ритам у наставку. Домаћни је константно имао предност, мада су црвено-бели успевали да држе корак, а изгледало је да би тим Велимира Пераовића могао до озбиљније предности пошто је Воронцевич погодио тројку за 65:56 на 48 секунди пре краја треће деонице. Међутим, Звезда је серијом 7-0 успела да у последњу четвртину уђе са заостатком од само два поена 65:63. Одлучујућих 10 минута меча почело је отвореном борбом. Звезда је добро кренула, УНИКС узвратио и имао предност 71:69. Уследиле су три везане Звездине тројке преко Калинића, Волтерса и Холинса за серију 9-0 и вођство 78:71 у 37. минуту. Испоставило се да је та предност била одлучујућа. Црвено-бели су успели да се одбране, иако је Хезоња погодио једну готово немогућу тројку, али су на другој страни узвратили Вајт и Волтерс ша је Звезда стигла до заслужене победе.

УНИКС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 77:84 (11:22, 32:21, 22:20, 12:21)

ДВОРАНА: Казањ.

СУДИЈЕ: Хименез, Дифала, Лауринавичију.

УНИКС: Спису 17, Браун 13, Канан, Брентли 2, Зајцев 7, Хезоња 18, Клименко, Узински 2, Џекири 7, Мејо 6, Воронцевич 5, Комолов.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 2, Волтерс 19, Давидовац 3, Митровић 10, Лазић, Калинић 20, Добрић 5, Холинс 10, Ивановић, Марковић 5, Вајт 8, Кузмић 2.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 17 часова гостују у Казању екипу УНИКС-а у утакмици 26. кола Евролиге. Црвено-бели имају два пораза у низу, док је руски тим после серије од три пораза упео да оствари победу у претходном колу савладавши Жалгирис.

У првом мечу ова два итма у Евролиги крајем новембра, УНИКС је остварио убедљив тријумф у дворани ''Александар Николић'' 98:78. Црвено-бели ће на овом мечу бити без центра Маика Цирбеса који није ни допутовао са екипом у Казањ.

УНИКС је осим победе у Евролиги против Жалгириса успео да савлада и ЦСКА у оквиру ВТБ лиге, па домаћин у добром расположењу дочекује Звезду која је два пораза у последњих пет мечева доживела у Евролиги док у регионалном такмичењу за сада све иде по плану.

40. минут
Одлично је Звезда одиграла завршницу меча и остварила тријумф 84:77.
37. минут
Холинс погађа тројку, Звездину трећу узастопну и црвено-бели воде 78:71, а Перасовић поново тражи тајм-аут.
35. минут
Калинић и Волтерс погађају по тројку и Звезда води 75:71, а Перасовић тражи тајм-аут.
33. минут
Добро Звезда започиње последњу четвртину, али УНИКС има спреман одговор и чува предност 70:69.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Имао је УНИКС девет поена предности, али је Звезда серијом 7-0 на крају треће четвртине пришла на 65:63.
28. минут
Давидовац постиже тројку и смањује предност домаћина на 58:56.
26. минут
Домаћин поенима Брауна долази до предности 56:53, Радоњић тражи тајм-аут.
24. минут
Боље је домаћин почео друго полувреме, али Звезда држи корак, УНИКС води 50:49.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, УНИКС са две тројке у завршници стиже до изједначења 43:43.
18. минут
Звезда успева да врати вођство и стекне осам поена предности 41:33.
17. минут
Прво вођство УНИКС-а на мечу, 31:29.
15. минут
УНИКС је скроз пришао црвено-белима који имају само два поена предносит 29:27.
13. минут
УНИКС је успео да се спусти на једноцифрен заостатак 24:19.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Добрић тројком доноси Звезди прву двоцифрену предност на крају прве четвртине 22:11.
8. минут
Успева Звезда да заустави налет УНИКС-а и води 17:9.
7. минут
УНИКС је успео да повеже неколико поена и смањи заостатак за Звездом на 11:9.
4. минут
Црвено-бели су одлични на почетку, УНИКС је још без поена, Звезда воли 9:0 и Перасовић тражи тајм-аут.
2. минут
Звезда води 3:0, све поене су црвено-бели постигли са линије за слободна бацања.