ЕВРОЛИГА: Против Ефеса не може без одбране, лоша партија Звезде у Истанбулу (ФОТО)

26.01.2021. 16:31
Vasilije Micić
Василије Мицић / Извор: Фото: Еуролеагуе

Црвено-бели претрпели 15. пораз.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Истанбулу од Ефеса после изузетно лоше одиграног меча. Домаћин је тријумфовао са 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20) и тако стигао до 12. победе у сезони док су црвено-бели доживели 15. пораз. Ефес је до победе стигао захваљујући фантастичној одбрани, али и дличном шуту за три поена, док је Звезда играла потпуно без жара и спуштеног гарда.

ОВДЕ имаш 1.500 РСД ГРАТИС и 30% бонуса на сваки депозит – и пре него што одиграш тикет

Јокића питали за Дончића, његов одговор је хит

ЛОВА ДО КРОВА: Јокић ПОТПИСУЈЕ нови УГОВОР! Постаће најплаћенији играч у НБА лиги

Сам почетак је био најава онога што ће се десити у Истанбулу. Тим Дејана Радоњића као да је потпуно заборавио на играње одбране, а Ефес је то кажањавао из напада у напад и већ после 10 минута имао двоцифрену предност 29:13. Почетком друге деонице деловало је да се Звезда буди пошто је серијом 8-0 стигла до 29:21, али је врло брзо Ефес одговорио на то и поново стекао двоцифрену предност, а на полувееме у убацио црвено-белима чак 56. поена. Други 20 минута било је чисто одрађивање посал за Ефес. Звезда је покушала у неколико наврата да нешто више учини, али је расположени домаћин рутински одржавао преднсот и контролисао утакмицу до краја за лаган и убедљив тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 17 часова гостују Ефесу у Истанбулу, у оквиру 22. кола Евролиге где ће покушати да пркеину низ од четири узастопна пораза од турског тима којег предводи репрезентативац Србије Василије Мицић.

Тим Дејана Радоњића игра у променљивој форми пошто је у претходном колу поражен од Барселоне, а пре тога је савладао Реал у Мадриду. На другој страни Ефес је у претходном колу поражен од Зенита и тако прекинуо серију од три победе у елитном такмичењу. Црвено-бели ће у Истанбулу бити без помоћи Марка Симоновића који је још увек ван строја.

40. минут
Крај меча, заслужено славље Ефеса против Црвене звезде 86:72.
37. минут
Пао је ритам утакмице, домаћин води 84:66.
34. минут
Рутински Ефес контролише дешавања на терену и води 80:62.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Ефес одрађује посао у другом полувремену, 75:52 води домаћин пред последњу четвртину.
24. минут
Ефес без проблема одржава предност 63:42.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Ефес је тотално избушио Звездину одбрану и води 56:35 на великом одмору.
19. минут
Поново период нешто боље игре Звезде која успева да смањи на 49:35.
17. минут
Све више рсте предност Ефеса 46:25.
15. минут
Све добро што су урадили у првих 90 секунди друге четвртине изабраници Дејана Радоњића су просули у наставку. Ефес се поново вратио на двоцифрену предност и додатно је увећао после намерне Волдена над Ларкином и домаћин сада води 39:22.
12. минут
Много боље су црвено-бели заиграли у другој четвртини и серијом 8-0 смањили на 29:21.