ЕВРОЛИГА: Лојд два пута промашио за продужетак, Асвел однео победу из Београда (ФОТО)

29.01.2021. 20:19
Lendri Noko
Лендри Ноко / Извор: МН Press

Звезда претрпела 16. пораз.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Београду од Асвела са 81:78 (25:23, 20:15, 12:18, 24:22)после неизвесне завршнице у којој је Џродан Лојд промашио два шута за евентуални продужетак. Ово је црвено-белима 16. пораз у сезони.

Меридиан Спорт лансирао иОС апликацију - преузми је већ данас!

БИЋЕ ЛУДНИЦА НА МАЛОМ КАЛЕМЕГДАНУ: Радоњић га жели, враћа се љубимац навијача (ФОТО)

ЖРЕБ ЗА ОИ У ТОКИЈУ: Кошаркаши Србије не могу на ОВЕ 2 силе, кошаркашице у трећем шеширу

Меч је почео у високом темпу пошто су оба тима погађала, мада је Асвле нарочито био прецизан у шуту за три. Звезда је ипак без већих проблема држала корка захваљујући бољем скоку, а гости су на први мали одмор отишли са два поена предности. Асвел је наставио у истом ритму и у другој деоници, а Звезда упала у проблеме у нападу и предност гостију је полако расла да би у једном тренутку износила и 15 поена 45:30, а тим Дејана Радоњића успео је до полувремена да преполови заостатак. Најбољу игру је Звезда пружила у трећој четвртини када је потпуно зауставила нападе Асвела и успела да га остави на само 12 постигнутих поена, ап се у одлучујућих 10 минута ушло са само поеном вишка за Асвел. Тада се распламсала највећа борба пошто се играло кош за кош, а ниједан тим није долазио до већег вођства. Звезда није добро бранила последњи Асвелов напад па је Кол са пенала постигао два поена, да би Лојд два пута покушао да избори просужетак, али није био прецизан.

Како је меч текао, прочитајте у наставку текста.

Кошаркаши Црвене звезде вечерас од 20.45 у дворани ''Александар Николић'' дочекују француски Асвел у 23. колу Евролиге. Биће ово сусрет тимова који се налазе у доњем делу табеле, а француски представник има победувише у односу на седам тријумфа Црвене звезде.

Црвено-бели су у новембру у Француској одиграли одличан меч и остварили убедљиву победу 89:68, али се од тада много тога издешавало у тиму са Малог Калемегдана. Сашу Обрадовића заменио је Дејан Радоњић, неки играчи су напустили клуб, а црвено-бели су у међувремену бележили углавном лоше резултате у Евролиги. Ипак, Асвел ће бити добра прилика за тим Дејана Радоњића да оствари победу и прекине низ од два узастопна пораза, мада је још увек под знаком питања да ли ће Џордан Лојд играти вечерас пошто је раније завршио утакмицу против Ефеса.

40. минут
Лојд је промашио оба шута за продужетак и Асвел је стигао до победе.
39. минут
Игра се кош за кош, Кол не промашује у овим тренуцима. Асвел води 79:78.
37. минут
На тренутак је Звезда повела четири разлике после тројке Добрића, али је одмах Асвел узвратио са пет везаних поена и повео 73:72.
35. минут
Звезда води 69:66 после одличног пика Волдена и Нока који Ноко завршио закуцавањем.
33. минут
Распламсала се борба, Асвел успева поново да дође до минималне предности 61:60.
31. минут
Звезда понов води после дужег времена 58:57.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Звезда је одиграла одличну одбрану у трећој деоници, Асвелу је коначно стао и шут, па су црвено-бели пред одлучујућу деоницу пришли на само поен заостатка 57:56.
29. минут
Успела је Звезда да се потпуно врати у меч и приђе на 57:54.
25. минут
Мало је Звезда подигла ниво игре и успела да преполови заостатак 52:46.
22. минут
Асвел поново има двоцифрену предност 50:40.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Звезда је направила серију 8-0 и успела да смањи заостатак за Асвелом који на полувремену воде 45:38.
17. минут
Асвел не стаје са тројкама из апсолутно сваке позције и нова максимална предност гостију 45:30.
16. минут
Асвел наставља са одличним шутирањем и стиже до прве двоцифрене предности на мечу 40:29.
14. минут
Асвел успева први пут да направи нешто већу предност 35:29 и Дејан Радоњић реагује тајм-аутом.
12. минут
Асвел наставља са одличним процентима шутса, шест тројка из седам покушаја за вођство гостију 31:28.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Асвел успео да одржи корак са Звездом захваљући одличним процентима шута и гости воде после прве четвртине 25:23.
6. минут
Црвена звезда је успела да заустави шут гостију и пређе у вођство 19:14.
4. минут
Асвел без промашаја од поечтак меча, али Звезда има одговор. И даље је нерешено 11:11.