БЕЗ НЕИЗВЕСНОСТИ У НИШУ: Црвена звезда декласирала Партизан и одбранила трофеј у Купу Радивоја Кораћа

20.02.2022. 20:25
Nikola Kalinić
Никола Калинић / Извор: МН Press

Црвено-бели све решили у првом полувремену.

Кошаркаши Црвене звезде одбранили су трофеј у Купу Радивоја Кораћа пошто у нишкој дворани ''Чаир'' савладали Партизан са 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22). Црвено-бели су меч решили већ у првом полувремену и тако стигли до осмог трофеја у Купу Радивоја Кораћа и изједначили се управо са црно-белима у том статистичком параметру.

СРПСКИ НИЖЕЛИГАШИ КАО ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ - ФУДБАЛ СЕ У ОВИМ МЕСТИМА ИГРА ВЕЋ СТО ГОДИНА!

ВЕЛИКИ ХЕНДИКЕП: Партизан без једног од најбољих напада Црвену звезду (ФОТО)

ФЕНЕР И ЂОРЂЕВИЋ РАЗБИЈЕНИ: Васа Мицић водио Ефес до трофеја у Купу Турске

Врло неефикасно је почело финале Купа Радивоја Кораћа јер три минута није било поена, да би Звезда повела 10:0 у 5. Минуту. Партизан је тек у 6. минуту постигао прве поене преко Мура, а то је иницирало серију 10-3 црно-белих који су пришли на 13:10 у 8. минуту. Ипак,  Звезда је до краја прве четвртине успела да поново стекну осетнију предност 20:13 на првом малом одмору. Већ на почетку друге деонице Звезда је серијом 7-0 стигла до предности 27:13 у 12. Минуту, али је Партизан два минута касније пришао на 29:20. Мало шта је функционисало у игри Партизана пре свега због добре одбране Звезде која преко Марковића имала серију 7-0 за нову максималну предност 36:20 која је до полувремена само наставила да расте па су црвено-бели на великом одмору имали неочекивану предност 49:28.

Испоставило се да је тада заправо и решено ово финале. Црвена звезда је имала један празан ход у трећој четвртини што се тиче напада, али је одбрана и даље функционисала на високом нивоу па Партизан није успео да искористи та два и по минута без поена црвено-белих. Остала је Звезда без Дејана Радоњића који је искључен због друге техничке грешке, па је у поселдњој деоници екипу водио његов помоћник Горан Бошковић. Звезда је захваљујући минијатури Огњена Добрића завршила трећу деоницу са вођством 67:46. Без обзира на високу предност Звезда није попуштала ни у последњих десет минута финала, па је четврта деоница била само формалност пошто су црвено-бели мирно привели меч крају и освојили осми трофеј у Купу Радивоја Кораћа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22)

ДВОРАНА: Чаир.

СУДИЈЕ: Јовчић, Јурас, Глишић.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 14, Давидовац 3, Калинић 18, Холинс 15, Кузмић 5, Лазаревић, Митровић 4, Лазић, Добрић 9, Ивановић 4, Марковић 13, Вајт.

ПАРТИЗАН: Пантер 14, Куруц 9, Ледеј 10, Аврамовић 4, Копривица, Вукчевић, Загорац, Дангубић, Милетић, Мур 11, Лесор 19, Трифуновић 1.

Кошаркаши Црвене звезде и Партизана вечерас од 21 час у нишкој дворани ''Чаир'' играће осми пут у финалу Купа Радивоја Кораћа у којем црвено-бели бране трофеј. После паузе од годину дана, јер је Звезда трофеј прошле године освојила у финалу против Меге, поново ће вечити одлучивати о Жућковој левици као што је био случај четири године у низу од 2017. до 2020.

Тим Дејана Радоњића је до финала дошао после убедљиве победе против Меге са 72:53, док је тежи посао имао тим Жељка Обрадовића који је ненадано ушао у неизвесну завршницу против ФМП-а и тријумфовао 91:89. У Купу Радивоја Кораћа Партизан има осам титула, једну више од Звезде која има прилику да се изједначи евентуалном вечерашњом победом. Ипак, када се рачунају трофеји у купу узимајући у обзир и бивше државе црно-бели имају 16 трофеја, док су црвено-бели 10 пута побеђивали у финалу.

Жељко Обрадовић дефинитивно неће моћи да рачуна на Алена Смаилагића који је повредио колено већ после два и по минута полуфиналног дуела против ФМП-а, док на другој страни Дејан Радоњић може да рачуна на све играче пошто је Нејт Волтерс после прескоченог четвртфинала против крагујевачког Радничког играо у полуфиналу против Меге.

40. минут
Крај меча, Црвена звезда је одбранила трофеј у Купу Радивоја Кораћа победом над Партизаном 85:68.
36. минут
Пантер погађа три бацања и смањује предност Звезде на 75:58.
34. минут
Добрић погађа тројку за предност Звезде 72:51.
32. минут
Звезда наставља са добром игром и поенима Добрића води 69:46.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звзеда поенима Добрића води 67:46, али је остала без Дејана Радоњића који је искључне због друге техничке грешке.
26. минут
Звезда је била два и по минута без поена, а онда је Калинић погодио слободно бацање после техничке грешке за Жељка Обрадовића. Звезда води 58:40.
24. минут
Партизан успева да смањи на 57:40, а Радоњић одмах реагује тајм-аутом.
22. минут
Добро отвара Звезда друго полувреме, Холинс погађа и Звезда води 53:32.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звзеда има велику предност 49:28.
19. минут
Поенима Ивановића са линије за слободна бацања Звезда води 44:24.
17. минут
Калинић погађа сва три бацања после фаула Лесора на шуту за три, Звезда има 19 поена предности 41:22.
15. минут
Марковић иницира серију Звезде 7-0 која стиче до сада максималну предност 36:20.
14. минут
Партизан успева да се спусти испод 10 поена заостатка, Звезда води 29:20.
12. минут
Звезда боље почиње другу четвртину и серијом 7-0 води 27:13, а Обрадовић тражи тајм-аут.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Звезда води 20:13.
9. минут
Звезда поново успева да дође до нешто веће предности после пет поена у низу Марковића 18:11.
8. минут
Куруц понетира, Партизан серијом 10-3 смањује на 13:10 и Радоњић тражи тајм-аут.
7. минут
Пантер погађа тројку, Калинић враћа, али поново погађа Пантер за три. Звезда води 13:8.
6. минут
Мур је постигао прве поене за Партизан тек у 6. минуту, Звезда води 10:2.
5. минут
Звезда је везала две тројке преко Волтерса и Калинића, Холинс погађа из контре и Звезда води 10:0. Обрадовић тражи тајм-аут.
3. минут
После много промашаја на обе стране коначно је постигнут кош. Понетирао је Волтерс и Звезда води 2:0.