КАТАСТРОФА ЗВЕЗДЕ У ЛА ФОНТЕТИ: Валенсија демолирала Звезду, бриљирао Никола Калинић

15.01.2021. 21:51

Србин одличан против својих.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Валенсије у 20. колу Евролиге резултатом 91:71 (27:15, 22:27, 19:15, 23:14) и тако забележили 13. пораз у престижном такмичењу. Шпански представник је контролисао меч од првог минута и сасвим заслужено стигао до 11. победе са којом је остао у игри за плеј-оф.

НАЈВЕЋЕ КВОТЕ У УНИВЕРЗУМУ - Рома 2.55, Леверкузен 2.30, Лајпциг 2.20, Лестер 2.00...

ЕВРОЛИГА: Гудурић доминирао, Недовић деловао уморно, Фенер демолирао ПАО у Истанбулу

КОНАЧНО РЕАГОВАО БРУКЛИН: Нетси казнили Кајрија Ирвинга

Првих неколико минута сусрета протекло је у игри "кош за кош", али онда Валенсија прави серију од 12:0. "Слепи мишеви" су стигли до двоцифрене предности, Никола Калинић и Дерик Вилијамс су решетали Звездин кош из свих позиција. Црвено-бели су одиграли једну од најлошијих четвртина ове сезоне у Евролиги. Након прве деонице домаћин је имао предност од 12 поена - 27:15.

Добро је српски представник почео другу четвртину. Кори Волден је погодио три узастопна слободна бацања, међутим, наранџасти су наставили у истом ритму. Одбрана клуба са Малог Калемегдана као да није постојала, искусни Фернандо Сан Еметерио је узео ствари у своје руке, одлично га је пратио репрезентативац Француске Луи Лајбери. Валенсија је у једном тренутку имала максималних 16, али на одмор се отишло са "само" седам поена предности у корист изабраника Хаумеа Понсарнауа - 49:42 .

Покушали су гости у трећој деоници да ухвате резултатски прикључак и добро су кренули. Приближили су се црвено-бели на 51:46, али то као да је наљутило "слепе мишеве". Шпански клуб поново је додао "гас" и тргао се из летаргије. Калинић је са неколико битних поена, уз Вилијамса који је погодио тројку преко Јагодића-Куриџе, диктирао темпо на паркету Ла Фонтете. Пред улазак у последњих 10. минута на семафору је писало 68:57.

Нису црвено-бели имали шта да траже у последњој четвртини. Валенсија је рутински одржавала стечену предност, искусно су играли у оба правца, користили сваку грешку пулена Дејана Радоњића и коначно стигли до победе против Црвене звезде. На крају убедљивих 91:71.

Шпанци су тек из седмог покушаја успели да савладају клуб са Малог Калемегдана.

Ако је Звезди за утеху, најефикаснији појединац меча био је Џони О'Брајант са 21 поеном, пратио га је Кино Колом који је убацио 11.

Никола Калинић бриљирао је у дресу Валенсије. Српски бек убацио је 14 поена уз седам асистеција. Луи Лајбери постигао је 16 поена.