КАНОНАДА ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Црвена звезда тројкама избушила Мегу

10.06.2022. 19:23
Ostin Holins
Остин Холинс / Извор: МН Press

Бранилац титуле повео са 1-0 у серији

Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1-0 у полуфиналној серији против Меге пошто су у дворани ''Александар Николић'' остварили убедљиву победу 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22). Наредни меч игра се у недељу од 12 часова, а црвено-белима је потребна још једна победа за пласман у финале.

ЏЕЈМС ОТКРИО ВЕЛИКУ ЖЕЉУ: Краљ би да буде власник тима из Лас Вегаса

ДЕФИНИТИВНО: Србија без Богдана на Еуробаскету

СВЕ ПУЦА: Тео и НБА шампион заједно у црно-белом следеће сезоне

Све је у првом полуфиналном мечу између Црвене звезде и Меге било решено већ после прве четвртине. Црвено-бели су од старта кренули озбиљно пуним гасом не пшотцењујући госте ниједног тренутка. Мега је успела да парира само у некоико увоедних минута, да би Никола Ивановић тројкама потпуно разибои одбрану Меге, а тим Дејана Радоњића на крају прве четвртине већ имао двоцифрену предност 33:15. Деловало је да се Мега мало пробудила на почетку друге деонице, али нису могли изабраници Валде Јовановића ништа против расположене Звезде која је тројкама затрапавала кош гостију и ипак успела да добије и другу четвртину иако је у једном тренутку било 18:8 за Мегу, па су црвено-бели на полувремену водили 58:39.

Дејан Радоњић је на овом мечу одморио Николу Калинића који није био ни на клупи, али није било ни потребе. После четири месеца је заиграо и Маик Цирбес, а Звезда је тројкама наставила да терорише Мегу Холинса и Ивановића заменили су Добрић и Марковић, а Звездина предност је константно расла. Првих пет шутева Звезде у трећој четвртини били су за три поен и свих пет је Звезда убацила за вођство 73:47 у 25. минуту. Бикло је јасно да је питање победника решено, али ниједног тренутка црвено-бели нису скидали ногу са гаса. Мега није деловала лоше нападачки, али ништа није успевала да одбрани, посебно што се тиче шута за три поена. У поседлњих 10 минута су црвено-бели наставили да погађају иза линије 6,75 и дошли су до 22 погођене тројке из 42 шута за убедљив тријумф

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЕГА 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Обркнежевић, Јурас, Прпа.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.236.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић 12, Холинс 14, Марковић 14, Вајт 7, Кузмић 2, Лазаревић 11, Давидовац 2, Митровић 3, Добрић 16, Симоновић 6, Ивановић 25, Цирбес 2.

МЕГА: Руженцев 16, Ускоковић 5, Церовина 13, Симанић 15, Мушикић 6, ПАуновић 2, Вујић, Рудан 13, Кочовић, Ковачевић 4, Грбовић 4, Богавац.

40. минут
Крај меча, Звезда је савладала Мегу у првом мечу полуфинала плеј-офа са 114:78.
36. минут
Симоновић погађа тројку, пукла је стотка у дворани ''Александар Николи''. Црвено-бели воде 100:68.
33. минут
Дборић погађа тројку, Звезда води 92:63.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине тројком Добрића уз звук сирене, Звезда води 89:56.
28. минут
Лазаревић погађа из контре, Звезда води 80:51.
25. минут
Марковић погађа тројку, пету за Звезду у трећој четвртини за вођство 73:47.
22. минут
Тројкама Лазића и Лазаревића Звезда стићже до предности 64:41.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Лазић се одлично снашао и постигао поене уз звук сирене, Звезда на полувремену води 58:39.