ПОБЕДА ПО РАДОЊИЋЕВОМ УКУСУ: Гранитна одбрана и рафална паљба! Црвена звезда демолирала Крку

20.04.2021. 17:57 20:20

Демонстрација силе.

Црвена звезда савладала је Крку на гостовању у Новом Месту резултатом 98:57 (24:9, 31:13, 20:19, 23:16). Питање победника у заосталој утакмици 18. кола АБА лиге практично је било решено на њеном самом почетку, а новим тријумфом клуб са Малог Калемегдана је направио огроман корак ка првом месту пред регуларног дела такмичења на Јадрану.

ПРОМОВИСАН: Драган Бајић преузео репрезентацију Северне Македоније (ФОТО)

У МОРУ ЛОШИХ ВЕСТИ: Једна ипак ВЕСЕЛИ Игора Кокошкова (ФОТО)

АБА 2 ЛИГА: Младост на корак од полуфинала (ВИДЕО)

Веома битна утакмица за обе екипе у дворани Леон Штукељ била је архивирана у крајем првог полувремена. Црвено-бели су сјајно офанзивом угасили наду домаћину и пред другу деоницу имали предност од 24:9. Истим ритмом српски представник наставио је и у наставку. Сјајна тимска игра крунисана је мноштвом убачених кошева из изграђених ситуација. Крка је била у нокдауну, на семафору после 20 минута писало је 55:22 у корист клуба са Малог Калемегдана.

Да су се играчи домаћих питали, друго полувреме је могло комотно да се не одигра. Међутим, формалност је морала да буде одрађена, а Звезда је наставила да затрпава кош и у наставку сусрета. На крају, победа од чак 41 разлике - 98:57.

Победа у Словенији је била по Радоњићевом укусу, обележили су је гранитна одбрана и "рафална паљба" комплетног тима, који је новим тријумфом близу потврђевања првог места пред почетак плеј-офа у АБА лиги.

Црвено-бели су на учинку од 21 победе и 3 пораза уз две утакмице мање од Будућности.

Крки остаје нада за опстанак, али оваквом игром, доћи до циља неће бити лако.

Најефикаснији у саставу из Београда био је Марко Симоновић са 15 поена, Дуоп Рит је додао 13, а Огњен Добрић је убацио 10.

У саставу који са клупе предводи Далибор Дамјановић истакли су се Рок Стипчевић и Адин Врабац са по 10 поена.

АБА ЛИГА, 18. коло

Крка - Црвена звезда 57:98 (9:24, 13:31, 19:20, 16:23)

ДВОРАНА: Леон Штукељ

СУДИЈЕ: Илија Белошевић, Миливоје Јовчић, Томислав Вовк

Крка: Медвед, Стрегар, Камфор, Стипчевић 10, Врабац 10, Барич 6, Коси 6, Шкифић 7, Шкедељ 5, Лапорник 8, Ребец, Вучетић 5. Тренер: Далибор Дамјановић.

Црвена звезда: Хол 7 (6ас), Волден 9, Лојд 8, Ускоковић 11, Давидовац 6, Лазић 5, Рит 13, Раданов 1, Добрић 10, Симоновић 15 (5ск, 5ас), Кузмић 8, Ноко 5. Тренер: Дејан Радоњић

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Крка - Црвена звезда 57:98.
37. минут
Одлична рампа Рита упркос великом вођству. Одбрана црвено-белих сјајно функционише - 89:53.

34. минута
Да се играчи Крке питају, меч би могао одмах да се заврши - 89:46.

ИВ Четвртина

30. минут
Црвено-бели пред почетак последње деонице имају предност од 75:41.

27. минут
Добрић је убацио једно слободно бацање - 72:41.

25. минут
Хол погађа за два - Крка тражи тајм-аут - 67:34.

22. минут
Примили су гости брза 4 поена, али одговор је брзо стигао преко Волдена - 26:59.