ЗВЕЗДА ИГРАЛА У НАЛЕТИМА, АЛИ ТО НИЈЕ БИЛО ДОВОЉНО: Олимпијакос црвено-белима нанео 21. пораз у Евролиги

05.03.2021. 19:31 22:02
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Још једна разочаравајућа партија клуба са Малог Калемегдана.

Кошаркаши Олимпијакоса савладали су Црвену звезду са 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12) у утакмици 28. кола Евролиге. Поново су црвено-бели из Београда играли у налетима, а то није било довољно за изненађење у Пиреју. Српски представник у елитном такмичењу је забележио 21. пораз и тако уз Химки остао на дну табеле.

Ускоро опширније...

ТИК-ТАК, ТИК-ТАК! Још само данас имаш прилику да УЗМЕШ 1.500 ДИНАРА

КСС ОДРЕДИО: Познат домаћин завршног турнира Купа Милан Цига Васојевић (ФОТО)

МВП ТРКА: Јокић претекао Леброна, само један кошаркаш кориснији од Србина

Није добро почело по пулене Дејана Радоњића. Шекил Мекисик је погодио две тројке, Олимпијакос је брзо стекао двоцифрену предност коју су кошаркаши српске екипе током целог првог полувремена покушали да сустигну. У неколико наврата Звезда је прилазила на само -4, међутим, Олимпијакос је имао одговор на сваку претњу гостију. После првих 20 минута, на семафору је писало 53:48.

Одлично су црвено-бели ушли у наставак сусрета. Само четири минута у трећој четвртини било је потребно да клуб са Малог Калемегдана стигне до вођства од 59:58, али испоставиће се да је то била "лабудова песма". До краја сусрета једини расположени у редовима Црвене звезде, Марко Симоновић,  покушавао је да уведе меч у егал, међутим, искусно крило није имало адекватну подршку. Олимпијакос је славио у Пиерју са 94:79.

Најефикаснији у редовима победничког састава био је Мекисик са 20 поена, Везенков је убацио 17, а Слукас је додао 14 уз 7 асистенција.

Код Црвене звезде истакли су се поменути Симоновић који је постигао 19 поена и Огњен Добрић са 11.

Олимпијакос је после нове победе на учинку 12-16. Црвена звезда има скор од 7-21.

Евролига, 28. коло

Олимпијакос - Црвена звезда 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12)

Дворана: Дворана Мира и Пријатељства

Судије: Хиерзуело, Замојски, Исгудер

Олимпијакос: Херисон 2, Харалампопулос, Ларензакис 7, Спанулис 4, Слукас 14, Везенков 17, Принтезис 6, Жан-Шарл 8, Џенкинс 4, Куфос 8, Елис 4, Мекисик 20.

Црвена звезда: Хол 4, Волден 5, Лојд 10, Ускоковић, Давидовац 4, Лазић 8, Раданов, Добрић 11, Симоновић 19, Јагодић-Куриџа 5, Кузмић 7, Ноко 6.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Олимпијакос - Црвена звезда 94:79!
38. минут
Звезда је све ближе новом поразу - 87:79.

36. минут
Марко Симоновић наставља да решета, али нема адекватну подршку - 84:77.

34. минут
Симоновић погађа са дистанце. Искусно крило бележи свој 17. поена - 82:75.

32. минут
Ломи се утакмица у Пиреју - 80:72 за домаћина.
ИВ Четвртина

30. минут
Жан-Шарл погађа уз звук сирене. Олимпијакос у последњу четвртину улази резултатом 75:67.

28. минут
Добрић погађа једно од два слободна бацања, гледамо егал наставак - 68:67.

26. минут
Игра се "кош за кош" - 61:61.

24. минут
Лазић погађа тројку са велике удаљености, Звезда води у Пиреју 59:58.

22. минут
Само поен предности за домаће - 53:52.

III четвртина

20. минут
Крај првог полувремена, Олимпијакос - Црвена звезда 53:48.

18. минут
Слукас прави велике проблеме одбрани пуленима Дејана Радоњића. Црногорски стручњак поново тражи тајм-аут - 48:40.

16. минут
Слукас фаулира Волдена при шуту за три поена. Американац је искористио слободна бацања - 42:38.

14. минут
Промашио је Принтезис оба слободна бацања након којих Добрић погађа за два - 36:32.
12. минут
Добро је српски представник почео другу деоницу и смањио предност Олимпијакоса на 32:25.

II Четвртина

10. минут
Спанулис погађа четири узастопна поена - 30:19.

9. минут
Јагодић-Куриџа погађа 2 1 - 24:19.

7. минут
Звезда игра прилично неповезано, Радоњић тражи тајм-аут. Домаћи имају предност од 20:12.