НАДМОЋНО: Партизан партијом сезоне надиграо Црвену звезду и изборио мајсторицу

03.06.2022. 17:50
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Одлучујући меч за титулу игра се у понедељак од 20 часова.

Кошаркаши Партизана изборили су мајсторицу у финалној серији АБА лиге пошто су убедљиво савладали Црвену звезду у четвртом мечу са 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21) и тако изједначили у серији на 2:2. Црно-бели су одиграли можда и најбољи меч у сезони и заслужено изборили пети меч који се игра у понедељак од 20 часова.

ЗАГРЕВАЊЕ ЗА ПИКСИЈА И „ОРЛОВЕ“: Лига нација као идеална увертира за Светско првенство у Катару!

ПАРТИЗАНУ УВЕЋАНА КАЗНА! Трибине ПРАЗНЕ и наредне сезоне

ЗВЕЗДА ОБЈАВИЛА СУДИЈСКУ ЕКСПЕРТИЗУ ТРЕЋЕГ МЕЧА: 11 грешака на рачун црвено-белих

Ништа није наслућивало убедљив пораз Звезде у овом мечу. Тим Дејана Радоњића ј едобро кренуо, пре свих Остин Холиунс који је постигао четири узастопне тројке, а на висини задатка је био и Волтерс и црвено-бели су водили 22:14 у 6. минуту. Обрадовић је тада затражио тајм-аут и извршио три измене, а слично је урадио и Дејан Радроњић и погрешио. Извукао је тренер Звезде из игре Волтерса и Холинса и Звезда је потпуно изгубила нападаћчку оштрицу док је Партизан кренуо фуриозно у нападу. Лесор је тотално загосподарио под кошем, лако извлачио фаул уз кош и Партизан је потпуно преокренуо резултат за вођство на првом малом одмпору 35:27. Ни пауза није помогла Звезди да се консолидује, Партизан је наставио да лако решава ситуације у нападу, а у 14. минуту је серија 35-7 крунисана са 20 поена предности за црно-беле 49:29, а посебно је расположен био Аврамовић. Покушавао је Радоњић изменама, али ништа није помогло Звезди. Партизан је чврстом одбраном потпуно затворио прилазе кошу и у 18. минуту је предност црно-белих 64:37, а до краја полувремена је Партизан убацио 68 поена што је рекорд у плеј-офу АБА лиге када је у питању прво полувреме.

Други 20 минута били су пука формалност. Звезда је покуашала да макар избори частан пораз, а Жељко Обрадовић је искоруистио прилику да одмори носиоце игре па су Пантер и Ледеј имали прилике да на паркету проведу знатно мање минута него у претходним утакмицама и буду одморнији за пету утакмицу. Звезда је нешто боље играла у нападу у других 20 минута, али је то само било довољно да разлика буде мања од 30 поена колико је Партизан имао у неколико наврата током утакмице. Једини споран тренутак десио се пет минута пре краја када је Трифуновић после постигнуте тројке нешто добацио Дејану Радоњићу и зарадио исључење. На кратко су се страсти узбуркале, али се све брзо смирило и меч је мирно приведен крају.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Јавор, Петек, Кардум.

ГЛЕДАЛЦА: 3.922.

ПАРТИЗАН: Пантер 9, Вукчевић 2, Ледеј 8, Загорац 2, Аврамовић 24, Копривица 2, Смаилагић 11, Мур 11, Глас 5, Лесор 19, Трифуновић 7, Мадар 12.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 1, Волтерс 8, Давидовац 4, Митровић 2, Лазић 4, Калинић 3, Добрић 16, Холинс 19, Ивановић 8, Марковић 11, Вајт 2, Кузмић 6.

40. минут
Крај меча. Партизан је савладао Црвену звезду са 112:84 и изборио мајсторицу за титулу.
38. минут
Холинс је фаулиран при шуту за три, погодио је сва три слободна бацања, Звезда је смањила на 107:79.
36. минут
Трифуновић је погодкио тројку за 103:69, а онда је дошло до кошкања пошто је Трифуновић изгледа нешто добацио клупи Звезде па је искључен.
35. минут
Решено је све у дворани ''Александар Николић''. Трифуновић погађа и Партизан води 100:67.
32. минут
Мадар је погодио тројку, Партизан води 94:65.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан води 88:63.
29. минут
Добрић је погодио после офанзивног скока Лазаревића, Звезда је смањила на 83:60, а Обрадовић одмах затражио тајм-аут.
28. минут
Марковић хје погодио оба пенала, Звезда је смањила на 83:58.
26. минут
Тројка Лазића, Звезда смањује на 79:51, али је Калинић том приликом фаулирао Мадара који је дао оба слободна бацања и Партизан води 81:54.
24. минут
Калинић са пенала и Холинс после скока у нападу смањују предност Партизана на 73:49.
22. минут
Ледеј је тројком отворио друго полувреме, затим је погодио Смаилагић и Партизан води 73:43.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена у којем је Партизан потпуно надиграо Звезду и води 68:43.
19. минут
Тројка Марковића, Звзеда смањује на 64:40.
18. минут
Звезде као да нема на терену, Аврамовић погађа уиз фаул, погађа додатно слободно бацање и црно-бели воде 61:37.
16. минут
Пантер погађа тројку, Партизан има максималних 22 поена предности 54:32.
14. минут
Пантер погађа тројку, затим и Аврамовић и Партизан води 49:29.
13. минут
Лесор је поново погодио уз фаул и погодио додатно бацање. Расте предност Партизана који води 44:29.
12. минут
Давидовац погађа за Звезду, а Лесор за Партизан на старту друге деонице, резултат је 37:29 за Партизан. Затим је и Мадар погодио и донео прву двоцифрену предност црно-белима 39:29.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Пантее погађа тројку, Партизан на крају прве четвртине води са максималних осам поена предности 35:27.
9. минут
Поново Лесор понтира уз фаул и погађа додатно слободно бацање, Партизан повећава срерију на 10-0 и води 24:22. Партизан повећава предност на 30:25 после тројке Аврамовића.
8. минут
Лесор постиже поене уз фаул. Користи додатнои слободно бацање и Партизан серијом 7-0 прилази на 22:21.
6. минут
Мног је боља Звезда у досадашњем току меча, после још једне крађе Волтерс постиже поене за максималних 22:14.
5. минут
Холинс је везао још две тројке, другу полсе крађе. Звезда води 18:12, Обрадовић је затражио тајм-аут.
4. минут
Холинс је везао две тројке између којих је једну погодио и Смаилагић. Звезда води 12:9.