НЕПОТРЕБНА ДРАМА: Партизан сломио Хувентуд, Топ 16 Еврокупа врло близу

19.11.2020. 22:21
Nemanja Dangubić
Немања Дангубић / Извор: МН Press

Нови тријумф црно-белих.

Кошаркаши Партизана направили су џиновски корак ка Топ 16 фази Еврокупа. Црно-бели су у одложеној утакмици шестог кола савладали Хувентуд резултатом 78:75, нанели шпанском тиму први пораз у Европи и сада имају велике шансе не само да буду међу четири тима у групи А, већ и да се боре за високу позицију по завршетку10. кола.

ДОГОВОРИЛИ СЕ ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН: Крупне промене у АБА лиги

БЛАТ НЕМА ДИЛЕМУ: Авдија може одмах да игра, Покушевски је ЧУДО (ФОТО)

КОСОВО ЈЕ СРБИЈА: Дени Авдија на ПРЕДСТАВЉАЊУ у НБА лиги одушевио све у очевој домовини

Гости из Бадалоне боље су започели меч у Београду и лако повели са 7:2. Црно-бели су се држали у игри захваљујући Загорцу и Дангубићу, после чијих поена су црно-бели дошли до првог нерешеног резултата, 10:10 у седмом минуту.

Хувентуд је до краја прве деонице одржавао "ситну" разлику, али се све променило у другом кварталу. Серијом 10:0 у којој је Пејџ постигао тројку, а Томас двојку уз додатно слободно бацање, Партизан се одлепио на плус седам, 26:19 у 12. минуту.

Значајну ролу у другој четвртини одиграо је Немања Гордић који је командовао игром црно-белих и уз то постигао шест поена. Када су гости смањивали заостатак одговорност је у финишу првог полувремена преузимао Дангубић, па је српски тим на велику паузу отишао са осам поена предности, 41:33.

Серијом тројки у трећој деоници Партизан је стекао кључну разлику. Погађали су Загорац, Томас, Пејџ и Гордић, а искусни плејмејкер је шутем ван линије од 6,75 метара погодио важан шут и на старту последње четвртине. Црно-бели су бежали до плус 14, а гостима је наду уливао колико-толико расположени Досон.

Хувентуд се средином четвртог периода примакао на само шест поена заостатка, 70:64, а онда је Томас погодио два пенала. Уследила је нова серија грешака црно-белих и Хувентусд је увео меч у неизвеснију завршницу, 72:67. А, онда је уследила експлозија у дворани и силовито закуцавање Мозлија, 74:67.

Међутим, ни то није био крај. Морган је везао пет поена за трилер завршницу, 74:72 на минут и 19 секунди до краја. Милер-Мекинтајер је изгубио лопту и дозвлио гостима чак и да поведу, али је Басас промашио тројку. Амерички плеј је у контранападу положио лопту у кош за 76:72.

Најефикаснији кдо црно-белих био је Немања Гордић са 16, а Коди МилерМекинтајер је убацио 13 поена. Двоцифрени учинак су имали и Рашон Томас (11) и Немања Дангубић (10 поена).

Партизан – Хувентуд 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

ДВОРАНА: Ранко Жеравица (без присуства публике).

СУДИЈЕ: Јанис Фуфис, Јургис Лауринавичијус, Станислав Валејев.

ПАРТИЗАН: Милер-Мекинтајер 13, Загорац 7, Пејџ 8, Дангубић 10, Гордић 16 (4ас), С. Јанковић, Величковић, Н. Јанковић 6, Томас 11 (5ск), Трифуновић 1 (5ск), Мозли 6.

ХУВЕНТУД: Досон 19, Лопез-Аростеги 16, Морган 8, Бродзјански 16, Краг, Парадо 2, Вентура 3, Басас 7, Биргандер 4, Пара, Маронка.