ЕВРОЛИГА: Црно-бели вулкан истопио Олимпијакос, Партизан на прагу Топ 8!

24.03.2023. 20:49 22:49
Džejms Naneli
Џејмс Нанели / Извор: МН Press

Меч 30. кола елитног такмичења.

Велика победа, вероватно вредна пласмана у плеј-оф Евролиге! Кошаркаши Партизана надиграли су Олимпијакос 90:75 у 30. колу елитног такмичења и уочи последња четири кола имају две победе више и бољи међусобни скор од првих пратилаца Басконије и Жалгириса.

ЖОЦОВИХ 100: Ево како Обрадовић излази на крај са црвено-белима

НИЈЕ САМО ПОБЕДА ПРОТИВ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Ово Партизан води на ПРАГ ТОП 8

МУСА УПОЗОРИО САИГРАЧЕ: Партизан има сјајан домаћи терен, неће бити лако!

Црно-бели су одиграли сјајну нападачку утакмицу с апуно атрактивних закуцавања и асистенција, док је лидер Евролиге подбацио у шуту за три поена, погодивши само три пута из 20 покушаја. Домаћин је имао више јунака, од "дабл-дабл" хероја Матијаса Лесора (12 поена, 10 скокова), преко Џејмса Нанелија (19 поена, пет асистенција, четири скока), Дантеа Егзума (15 поена, три освојене лопте), Кевина Пантера (17 поена) и Јаниса Папапетруа (10 поена).

Јам Мадар је на старту погурао црно-беле са четири поена, док се тим из Пиреја држао равноправон до половине прве деонице захваљујући Томасу Вокапу и Мустафи Фалу. Домаћин је успео да стекне плус пет у финишу уводног квартала ношен енергијом Џејмса Нанелија који је убацио 10 поена (две тројке из три покушаја). Одличан је био и Матијас Лесор, а важне поене дао је и Зек Ледеј.

Црно-бели су били врло концентрисани у нападу, док су у одбрани одахнули када је џин Мустафа Фал, који је постигао осам поена, напустио паркет у последњим секундама прве четвртине. Трећом тројком Нанелија Партизан је први пут стекао двоцифрену предност, 34:24 у 12. минуту.

Олимпијакос није погодио ниједну тројку из 10 покушаја, а после "бомбе" Кевина Пантера тим Жељка Обрадовића се одлепио на огромних плус 14, 40:26.

Другом тројком капитена Партизан је стекао максимално вођство, 43:28. Гости, које је због болести Јоргоса Барцокаса, са клупе предводио помоћни тренер Кристос Папас, испуцавали су се у шуту за три поена (0/12) и тако омогућили црно-белима да мирније приведу крају прво полувреме.

Поново је Пантер тројком померио границу вођства на плус 16, 48:32 у последњем минуту другог квартала. На крају полувремена 48:34 уз осам тројки Партизана.

Напад црно-белих поптуно је стао у првој половини треће деонице. Партизан је постигао само два поена за пет минута, па су гости смањили на 50:46 после две полуконтре Кенана и лаких поена Везенкова.

Егзум је прекинуо пост, погодио тројку, а онда је Аустралијанац погодио једно од два слободна бацања, 54:46 у 27. минуту. Имао је Партизан поново двоцифрену предност, али је Слукас поново спустио Пирејце на једноцифрени минус уочи последње деонице, 60:52.

Када се чинило да Олимпијакос хвата прикључак прорадио је Јанис Папаетру. Некадашњи кошаркаш Олимпијакоса и  Панатинаикоса пробудио се у 10 минута одлуке. Грк је постигао седам поена, четвртом тројком се надовезао Пантер и црно-бели су се одлепили на 79:63 у 36. минуту. У финишу меча поново је прорадио Нанели и после атрактивног закуцавања једном руком донео је Партизану недостижних 17 поена вишка, 83:66 у 38. минуту.

Олимпијакос је направио серију 7:0 на минут и по пре краја и смањио на 83:73, али је тим Жељка Обрадовића рутински привео утакмицу крају, пошто је Егзум поентирао за сигурну завршницу.

Партизан - Олимпијакос 90:75  (27:22, 21:12, 12:18, 30:23)

Партизан: Вукчевић, Ледеј 6, Аврамовић 2, Пантер 17, Смаилагић 5, Папапетру 10, Егзум 15, Нанели 19 (5ас, 4ск), Лесор 12 (10ск, 3ас), Трифуновић, Анђушић, Мадар 4.

Олимпијакос: Вокап 8 (9ас), Кенан 4, Ланцис, Ларензакис 2, Фал 13 (6ск), Слукас 8, Везенков 6, Папаниколау 9, Боломбој, Питерс 2, Блек 2, Мекисик 21.

Погледајте како изгледа Анамарија, девојка Луке Дончића

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

EL

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности