ЗВИЖДУЦИ У АРЕНИ: Обрадовић се коцкао, Партизан се обрукао против Сплита и сад му виси и друго место у АБА лиги

05.02.2024. 19:43
Aleksa Avramović i Derek Fanderburk
Алекса Аврамовић и Дерек Фандербурк / Извор: МН Press

Дуел 19. кола регионалног такмичења.

Кошаркаши Партизана обрукали су се у 19. колу АБА лиге и после пораза од Сплита у Београду резултатом 74:67(17:19, 27:11, 15:15, 15:22)  пали на трећу позицију у АБА лиги, пошто је Будућност убедљиво савладала Црвену звезду. Због новог пораза у регионалном такмичењу играчи тима из Хумске су испраћени звиждуцима у свлачионицу. Занимљиво, био је ово први тријумф Сплита над Партизаном од када је основана регионална лига у кошарци.

АБА ЛИГА: Бледа Звезда доживела тежак пад у МорачиNemanja Nedović

АБА ЛИГА: Бледа Звезда доживела тежак пад у Морачи

ТУЖИЛАШТВО ПРЕДЛОЖИЛО ПРИТВОР: Бившем фудбалеру Звезде одређена мера забране приласка Немањи БјелициNemanja Bjelica

СВИ ЗА НИШ: Почела продаја комплета улазница за Куп Радивоја КораћаKup Radivoja Koraća

СВИ ЗА НИШ: Почела продаја комплета улазница за Куп Радивоја Кораћа

Црно-бели су ушли у меч са старим ривалом после три узастопна пораза прошле седмице (један у АБА, два у Евролиги), док су Сплићани везали пет победа, али од тога четири у шампионату Хрватске. Тренер Партизана Жељко Обрадовић је одлучио да се "коцка" и одмори Кевина Пантера и Пи-Џеј Доужера, док у тиму није био ни Урош Трифуновић којем је позлило прошле седмице на путу од Монака до Болоње.

Гости из Хрватске били су тврд орах у првих 20 минута, на крају се испоставило и претврд за меланхоличну екипу црно-белих. После тројке Фанденбурка Далматинци су повели 9:7, али је домаћин успео да у три наврата стигдне до плус четири у уводној деоници.

Партизан је имао благу предност до 14. минута, а онда су Сплићани окренули клацкалицу на њихову страну. После поена Тишме, Саливена и Шортера, Сплит је повео 38:30, а онда је Саливен тројком на улазу у 20. минут донео гостима двоцифену предност (31:20), док је Кучић новим поенима са дистанце повећао разлику на плус 14, 44:30 за Сплићане.

Црно-бели су имали врло лоше проценте шута у првом полувремену (2/12 за три, 11/21 за два, на крају меча 4/31 за три), па зато и не чуди што су отишли са великим дефицитом на велику паузу.

Гост из Хрватске није посустао ни у трећем кварталу. Предвођени Шортером Сплићани су додатно повећали предност која је у 27. минуту износила и плус 20 (55:35). Тим Жељка Обрадовића коначно је у финишу ове деонице показао знаке живота, првенствено у одбрани, а после три поена Нанели (два плус један) успели су црно-бели да приђу на 45:57. Међутим Фанденбурк је у последњем нападу гостију вратио меч на крај полувремена, 45:59 уочи 10 минута расплета.

Успео је Партизан да смањи предност гостију у последњој четвртини на минус девет (52:61) поенима Нанелија, али су гости везали шест поена и одлепили се на огромних 15 поена разлике (67:52) на непуна четири минта до краја. Последњи трзај у послења два минута домаћина (65:72) прекинуо је Перковић поенима са линије за слободна бацања и бодови су потпуно неочекивано отишли у Далмацију, 67:74.

Партизан - Сплит 67:74 (19:17, 11:27, 15:15, 22:15)

ДВОРАНА: Београдска арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.317.

СУДИЈЕ: Милан Недовић, Томислав Штапић, Нермин Никшић.

ПАРТИЗАН: Смит 4, Вукчевић, Ледеј 6, Аврамовић 8, Копривица 4, Смаилагић 4, Јарамаз 4, Нанели 10, Анђушић 6, Понитка 8, Камински 8, Кабокло 5.

СПЛИТ: Фанденбурк 7, Перковић 9, Шортер 18, Саливен 15, Калајџић 4, Тишма 2, Руњић 5, Кучић 6, Вуко 8, Перкушић, Дубравчић.