МОЋНИ ЦРНО-БЕЛИ САМЛЕЛИ ФРАНЦУЗЕ: На време затворили меч и убедљиво славили у битном мечу

16.03.2022. 19:42 22:24
Kevin Panter
Кевин Пантер / Извор: МН Press

Сјајна партија Партизана.

KK Партизан је славио у 15. колу Еврокупа против Метрополитана у Београду резултатом 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31).

ХАОС У АБАЛИГАШУ: Играчи спремају штрајк

ДОНЧИЋУ ЗВОНИО ТЕЛЕФОН УСРЕД КОНФЕРЕНЦИЈЕ: Зачуо се хит Даре Бубамаре, он ПОЦРВЕНЕО! Генијална сцена (ВИДЕО)

ВЕЛИЧАНСТВЕНИ ИРВИНГ: Рекорд ФРАНШИЗЕ, а могао је и боље да крај утакмице није преседео на клупи (ВИДЕО)

Партизан је добро отворио меч, стекао предност у раним минутима, али до краја прве четвртине црно-бели нису успели да је одрже и губили су 17:14 након првих 10 минута.

Значајно су поправили и одбрану и напад у другој деоници, до полувремена су успели да стекну предност 43:31 "правилно" распоређеним поенима, пре свега је Зек Ледеј носио тим у тој фази.

У трећој четвртини звезда је био Балша Копривица са неколико битних поена, атрактивних закуцавања, али и озбиљним учинком у одбрани. Копривичиним скоковима и тројкама Кевина Пантера изабраници Жељка Обрадовића имали су предност 64:41 пред последњи сегмент меча.

Задржао је Партизан велику предност и на крају славио 87:72.

Најефикаснији је био Зек Ледеј са 15 поена, док је Балша Копривица имао 14 уз 13 скокова, а Кевин Пантер је меч завршио са 13 поена.

На другој страни, 18 поена је имао Џордан Мекре, 12 Миралем Халиловић, а 11 Вил Камингс, док је бивши играч Партизана Банђа Си меч завршио са 7 поена, 4 скока и 2 асистенције.

Ово је веома важна победа за црно-беле у борби за друго место у групи против директног ривала. Сада имају победу више од Француза, као и бољи међусобни скор. Партизану су остала два гостовања, екипама Шлоска и Трента.

Цео ток меча:

10'
На крају Партизан побеђује резултатом 87:72. Дошло је до омањег опуштања, али убедљива победа није изостала.
8'
Опет Балша купи одбитак и закуцава за 85:61.
6'
Први поени за Даласа Мура након што је украо лопту, 74:52.
5'
Врхунско закуцавање Лесора и Партизанова предност тренутно је 72:52.
2'
Успева Партизан да држи предност и поред поклона који је сад Мадар имао за Халиловића. Резултат је 68:47.
10'
Кевин Пантер је још једном спржио мрежицу, погодио је тројку за 64:40. У последњем нападу Партизана Трифуновић је промашио за три, резултат после треће четвртине је 64:41.
8'
Сјајни Балша Копривица купи још један отпадак и погађа за 59:38, а одмах је добио и алеј-уп од Мадара за 61:38.
6'
Копривицаааааа! Фантастично је покупио лопту после промашаја Пантера и закуцао! Одмах затим и Аврамовић погађа за три, воде црно-бели 57:38.
4'
Кевин Пантер носи домаћи тим у овим тренуцима. Извукао се по чеоној линији и 'измислио поене', погодио је за 50:36.
2'
Пантер погађа тројку за велико вођство Партизана, воде црно-бели 48:34.
III четвртина
10'
Веома добре резултате је дао зонски пресинг Партизана, то усмеравање у одређену страну (овога пута у леву) прилично је успорило пренос лопте и у неколико наврата умало изнудило изгубљену лопту Метрополитана.

Поклон је добио Кевин Пантер, када су због лоше комуникације оставили Пантера потпуно самог, били су ту добри блокови за њега и уследила је тројка и двоцифрено вођство Партизана. Домаћи тим на полувремену води 43:31.
8'
Успео је Партизан да увећа предност пред крај првог полувремена, пулени Жељка Обрадовића воде 37:29.
6'
Распуцале су се обе екипе у овим тренуцима, Ледеј је донео Партизану 5. Сада црно-бели воде 34:29.
4'
Још једном Ледеј погађа за три, донео је вођство 25:24, прво вођство Партизану после прве четвртине.
2'
Ледеј је тројком почео другу четвртину, Партизан изједначио на 17:17.

II четвртина
10'
Партизан је одлично почео деоницу, али јако слабо одиграо у одбрани при крају првих десет минута. Црно-бели губе 17:14.
8'
Добру одбрану игра Партизан, сада је Хантер после тешког шута успео да смањи разлику, резултат је 14:11.
6'
Балша Копривица је имао шансу за 2 1, али је промашио слободно бацање. Утом је забележио сјајну блокаду, остало је 10:4.
4'
Изједначили су гости на 4:4, али Копривица уписује прве поене лаким полагањем за 6:4.
2'
Пантер је погодио са полудистанце прве поене на мечу. Потом су он и Аврамовић промашили за три, али је Смаилагић у истом нападу погодио два слободна бацања за 4:0.
И четвртина

Меч је почео!

KK Партизан од 20:30 часова игра меч 15. кола Еврокупа против Метрополитана.

У протеклој рунди, кошаркаши Партизана претрпели су изненађујуће тежак пораз од Лијеткабелиса (78:93) и тако угрозили шансе за освајање првог места у Групи А пред елиминациону фазу, али и закомпликовали борбу за друго.

Зато је победа над четом Венсана Колеа императив за пулене Жељка Обрадовића. Београдски тим овај меч дочекује после важне победе у АБА лиги над екипом Будућности.

- Сигурно да после добре игре у Подгорици се надамо да то можемо да поновимо. Играмо против тима који игра изванредно, који је и у првој утакмици против нас показао квалитет, као што и показује у Еврокупу и француском првенству. Очекујемо изузетно тешу утакмицу а оно што бих заиста волео је да навијачи поново дођу и подрже нас да направимо што бољи резултат и у Еврокупу - поручио је Обрадовић.

Французи су са друге стране нанизали три тријумфа у оба такмичења и суверено држе челну позицију на табели у домаћем првенству, док су се на међународној сцени победом против Хамбурга изједначили са Партизаном (9-5).

Најновије вести о KK Партизан прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Памела Рајф, фитнес инструкторка која ради за ФК Падерборн