ПАРТИЗАН БРИЉИРАО: Црно-бели САМЛЕЛИ Венецију (ВИДЕО)

06.10.2020. 23:02
KK Partizan
KK Партизан / Извор: ФОТО: KK Партизан

Искупили се за пораз у првом колу.

Кошаркаши Партизана вечерас су у другом колу групе А Еврокупа дочекали италијанског представника Венецију. Меч у Хали спортова "Ранко Жеравица" зевршен је резултатом 95-73 у корист Партизана. Што је прва победа београдског клуба у овосезонском европском такмичењу.

Црно-бели су на старту такмичења поражени од Хувентуда у Бадалони иако су у трећој четвртини имали 15 поена предности.

После изједначеног првог полувремена у којем су оба тима играла у серијама и у којем је домаћи тим имао максималних плус 7 у седмом минуту, тим Влада Шћепановића је у наставку утакмице апсолутно доминирао предвођен расположеним Американцима Рашоном Томасом и Кодијем Милером Мекинтајером.

Томас је у трећем периоду, који је његов тим добио 33:15, постигао чак 16 поена и уз сјајну тимску одбрану преокренуо меч у Партизанову корист, док је средином последње деонице предност тима из Хумске износила великих 86:62.

Венеција, коју је Шћепановић прогласио за једног од главних кандидата за освајање Еврокупа, у Београд је дошла са три победе у прве три утакмице у првенству Италије и Еврокупу, али је у Хали спортова "Ранко Жеравица" у другом полувремену осетила снагу српског тима.

Томас је био најефикаснији са 22 поена (4/5 за два, 2/2 за три), Милер Мекинтајер га је пратио са 18 /7/8 за два), 4 скока и 6 асистенција, Огњен Јарамаз је уписао 17 /4/6 за два), док су Ерик Мика и Маркус Пејџ забележили по 8 поена. Вил Мозли је имао 6 поена и 7 скокова.

Код гостију Мичел Вот је имао 16, Мајкл Брамос 11, а Џереми Шапел 9 поена.

Црно-бели у следећем колу гостују Униксу, који је вечерас у Казању савладао Бахчешехир 89:88, а пре тога у Београду играју са Будућношћу, док Италијани дочекују Бург.

Партизан је после уводних пораза од Хувентуда и Борца био под императивом, поготово ако се зна да у следећа два кола у Европи гостује у Русији и Турској, али је успео да пробије баријеру и покажу да су кадра да играју на изузетно високом нивоу.

🔥 Лет’с го!
Diretta sulla ностра пагина Facebook!#7DaysEurocup #GameTime pic.twitter.com/f5oyq7K64k— Reyer Венезиа (@REYER1872) Оцтобер 6, 2020

Томас је постигао прву тројку и први кош на утакмици, узвратио је Брамос, а потом је први шут погодио и Јарамаз.

Томас већ после два минута иде на клупу због две личне грешке.

Почео је меч II кола @EuroCup између #KKPartizan и @REYER1872 #7DAYSEuroCup pic.twitter.com/nxJZGyzBFo— KK Партизан НИС (@PartizanBC) Оцтобер 6, 2020

Милер Мекинтајер је одлично почео меч на обе стгране терена - Партизана у 4. минуту води 9:5.

Оба тима су половином прве четвртине изашла из бонуса. Црно-бели у 6. минуту имају пола коша предности - 12:11. После коша и додатног Јарамаза домаћи су повели 15:11. Бек црно-белих већ има 7 поена.

Тројка Пејџа за највећих 18:11 у 7. минуту.

Шапел и Деј погађају по тројку и у 8. минуту приближили су свој тима на три поена минуса - 20:17.

Кошем Видмара Венеција је изједначила - 21:21 у 9. минуту. Проблем за госте - Деј има три личне грешке.

После прве четвртине резултат је 23:23. Јарамаз је постигао 7, Пејџ 5, Томас и Милер Мекинтајер по 3 поена. Код гостију Вот 6, а Брамос и Шалеп по 5 поена.

После 1/4:#KKPartizan 23@REYER1872 23#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/mlsymbx7Ky— KK Партизан НИС (@PartizanBC) Оцтобер 6, 2020

Венеција је другу четвртину отворила  серијом 5:0 (23:28), а налет гостију прекинуо је Мика првим поенима на утакмици.

Партизан је у серији 6:0. Екипа из Хумске се врло брзо вратила у вођство - 29:28 (13. минут). Јача одбрана дала је резултат... Серија Венеције 5:0 после тајм-аута за 33:29 за госте. Одговрио је тројком Стефан Јанковић - 32:33. Исти играч је убрзо, у 15. минуту, добио трећу личну грешку.

Тонут погађа тројку, потом Фоту два пенала и Венеција води 38:34 у 17. минуту. Било је и максималних 39:34.

Партизан се вратио (40:41) и мао је напад да поведе у последњем минуту, али Мика није погодио из добре позиције.

Венеција на полувремену води 43:42. Јарамаз и Милер-Мекинтајер су најефикаснији са по 10 поена, а Пејџ и Стефан Јанковић су додали по 5. Код гостију Вот је уписао 8, Шапел 7, а Тонут и Видмар по 6 поена.

Тренер Владо Шћепановић не рачуна на Новицу Величковића и Брајана Анголу, док је у тиму Раде Загорац, који је имао проблем са леђима.

Венеција је у много бољем такмичарском ритму од Београђана, а у прва три дуела у сезони 2020/21 забележили су три победе - две у првенству и једну у Еврокупу против Уникса - 85:78.

Италијански тим је 2017. и 2019. био првак државе, а у односу на прошлу сезону имају само једног новајлију, Новозеланђанина Исака Фотуа.

Вечерас је већ одигран један меч у групи А - Уникс је у Казању савладао Бахчешехир 89:88. Руски тим има учинак 1-1, а турски 0-2.