ДА, ТО ЈЕ НЕКИ НОВИ ПАРТИЗАН: Филиповски на дебију потукао Хрвате и најавио ЛЕПШЕ ВРЕМЕ ЗА ГРОБАРЕ

07.11.2020. 22:48
Sašo Filipovski, KK Partizan
Сашо Филиповски, KK Партизан / Извор: МН Press

Пао је Задар у Београду.

Кошаркаши Партизана у Хали спортова "Ранко Жеравица" су савладали Задар резултатом 78:63. На клупи црно-белих дебитовао је новоименовани тренер Сашо Филиповски.

ПОСЛЕ СКОРО ГОДИНУ ДАНА: Куриџа се враћа у Копер

НИШТА ОД ИТУДИСА: Секулић нови селектор кошаркаша Словеније

ГЛАВОБОЉА ЗА КОКОШКОВА: Без НАЈБОЉЕГ месец дана (ФОТО)

Београдски клуб је одлично започео меч, играо атрактивно и разноврсно у нападу, а после прве четвртине резултат је био 19:16 за Партизан.

Током друге четвртине је наступила клацкалица, непрестана борба под оба коша, али Партизан је углавном одржавао предност од пар поена. Половином четвртине су обе екипе изашле из бонуса, а црно-бели су имали 34:29 након минисерије 6:0.

Коди Милер Мекинтајер и Никола Јанковић су погађали кад је било потребно и донели тиму Саше Филиповског 38:32, али је Онуаку закуцавањем ипак донео 38:34 за крај полувремена.

Партизан у првој деоници има проблема у нападу, али осетна је боља игра него у претходним мечевима. Никола Јанковић је најефикаснији кошаркаш домаћих са 10 поена.

Задар је наставио да одолева и у трећој четвртини, али Дангубић је до краја треће деонице имао 5/5 шут из игре и две тројке у низу, тако да су се црно-бели одвојили на 56:46, што је прва двоцифрена разлика на мечу.

До истека првих 30 минута Немања Дангубић је погодио и шести шут од шест, стигао до треће тројке и резултат након треће четвртине је био 60:50.

Наставио је своју ефикасну серију Дангубић и у последњој деоници, тројком донео 70:59 на пет минута до краја. Онуока је закуцао, али успут направио фаул и то је била његова пета лична грешка, па је завршио утакмицу.

Sašo Filipovski
Сашо Филиповски / Извор: МН Press

Захуктао се Партизан у последњим минутима и само повећавао разлику, Загорац погодио неке кључне кошеве и Сашо Филиповски је тако забележио прву победу на новој клупи. Меч је завршен резултатом 78:63 у корист београдског гиганта.