Нова победа хрватског клуба у регионалној лиги...

Кошаркаши Сплита победили су као гости Морнар са 93:76 у мечу 9. кола АБА лиге.

ЈОВИЋ НЕЗАДОВОЉАН У МАЈАМИЈУ: ”Не знам куда ово иде, не видим светло на крају тунела”Nikola Jović

СТИЖУ БОЉИ ДАНИ ЗА ПАРТИЗАН: Ево када се враћа Пантер на терен Kevin Panter, KK Partizan

СТИЖУ БОЉИ ДАНИ ЗА ПАРТИЗАН: Ево када се враћа Пантер на терен

ОБРАДОВИЋ ПРЕД БОРАЦ: "То је највећи проблем који сам поставио"Željko Obradović, KK Partizan

ОБРАДОВИЋ ПРЕД БОРАЦ: "То је највећи проблем који сам поставио"

Био је то дерби зачеља у регионалном такмичењу, Сплићани су остварили другу победу, док је Морнар претрпео осми пораз.

Барани су се добро држали у првом полувремену, добили су прву четвртину са 21:18, да би на одмор отишли са кошем предности, 43:41.

Међутим, сасвим другачија слика у наставку - Сплит је заиграо одлично и у последњих десет минута ушао са седам поена предности.

Направили су и одржавали двицифрену предност целим током четврте четвртине и тако стигли до убедљивог тријумфа.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Луис Саливен са 22 и Шенон Шортер ss 21 поеном, Ловре Руњић је додао 20, а Мате Калајжић 13.

У екипи Морнара, Двајт Мари је постигао 21, Ентони Луис је постигао 17, док су по 13 додали Тај Волтер и Алекс Гавриловић.