КЛС: Лидер нанео Металцу други пораз у Ваљеву

Србија Данас/КЛС
Metalac - Vršac
Металац - Вршац / Извор: Фото: Сретен Пантелић

Мечеви 20. кола.

Кошаркаши Металца уписали су други овосезонски пораз на свом паркету пошто су у сусрету 20. кола Кошаркашке лиге Србије изгубили од Вршца резултатом 96:89. Након доброг почетка дуела за домаћина пад који је уследио у другој четвртини одредио је даљи ток сусрета. Пулени Лазара Спасића стигли су до преокрета, што им је у наставку дало самопоуздање за заслужену победу.

АМЕРИКАНАЦ ДЕБИТУЈЕ У АБА ЛИГИ НА МЕЧУ БУДУЋНОСТ - ЗВЕЗДА: Срећан сам што сам сада овдеAlerik Frimen

ГРЕШКА ЈЕ БИО СИЛАЗАК СА ПОДИЈУМА: Али ако се вратимо на 1995. годину...Aco Petrović i silazak Hrvata sa postolja 1995. godine

ГРЕШКА ЈЕ БИО СИЛАЗАК СА ПОДИЈУМА: Али ако се вратимо на 1995. годину...

МОЖЕ ЛИ ДРЖАВА ДА ПОМОГНЕ ПАРТИЗАНУ? Обрадовићеве муке би тада биле смањенеŽeljko Obradović, KK Partizan

МОЖЕ ЛИ ДРЖАВА ДА ПОМОГНЕ ПАРТИЗАНУ? Обрадовићеве муке би тада биле смањене

Иако је домаћин боље почео меч на крилима расположених Бајића и Јанковића, већим делом првог полувремена био у предности на великом одмору "плус два" је било на страни Вршчана. Нико то није очекивао када је Лешић био половично прецизан са линије слободних бацања за 37:25, међутим велики пад искористили су Јовановић, Симић и Филипс. Поготка „четворке“ Вршчана уз звук сирене крунисала је серију 18:4 што можда и најбоље осликава пад у игри Ваљеваца у финишу квартала.

Финиш првог полувремена дао је крила гостима који су после украдене лопте и поена Филипса убрзо стигли и до двоцифрене предности, 58:48. Одбрана Ваљеваца није изгледала најбоље у овом периоду игре, што је противник вешто користио и одржавао високу предност.

Баш као и противник нешто раније, Вршчани су брзо испустили предност. Грубор и Дај најавили су неизвесну завршницу, где се до самог финиша водила равнпоправна борба. Ипак, поенима Филипса и Симића Вршчани су у последњим минута стигли до кључне разлике, коју су одбраном успели да сачувају.

Најефикаснији у победничком саставу били су Филипс са 24 и Симић који је сусрет окончао са 20 кошева и десет асистенција. На другој страни Милош Грубор са сусрет окончао са 23 поена.