КЛС ФИНАЛЕ : Невиђена драма! Тројка Загорца за хорор тријумф Партизана!

12.06.2019. 21:12
Rade Zagorac
Раде Загорац / Извор: МН Press

Резултат у серији је 1:1.

Драма у дворани "Александар Николић" и победа Партизана! Загорац је погодио тројку за тријумф резултатом 73:72 три секунде пре краја, којим су црно-бели изједначили на 1:1.

ГРОБАРИ ДОНЕЛИ ВЕНАЦ И ЗАПАЛИЛИ БАКЉУ: Онда је УСЛЕДИЛА песма уз коју је ПРОКЉУЧАЛА хала (ВИДЕО)

ПОТРАГА ЗА СЕЛЕКТОРОМ СЕ НАСТАВЉА: Тумба рекао НЕ! Ово су НАЈОЗБИЉНИЈИ кандидати да НАСЛЕДЕ Крстајића!

БЕЗОБРАЗЛУК У НАЈАВИ: Јокићев саиграч из Денвера ОТКРИО како ће провоцирати Џокера током Мундобаскета (ФОТО)

Много тврђа утакмица виђена је у првих 20 минута у односу на дуел у понедељак. После вођства црвено-белих од 7:6 до краја прве деонице је севнула серија Партизана 13:2. Значајне нападачке роле су имали Вања Маринковић и Огњен Јарамаз. У другој четвртини су се пробудили и Никола Јанковић, Новица Величковић и Маркус Пејџ, па је клуб из Хумске стигао и до плус 10, 35:25 у 19. минуту.

Звезда је форсирала шут за три поена, који није функционисао, па је први далекометан хитац погодио Бориша Симанић у финишу првог полувремена. На истеку 20. минута црвено-бели су имали два поготка из 12 покушаја, али су на великој паузи дошли до "прихватљивог минуса", 36:29.

Друго полувреме - други тимови на паркету. Црвена звезда је одиграла много паметније у нападу, заустављени су шутери црно-белих, па је трећу деоницу гост добио са 24:13. Значајне улоге одиграли су Човић, Фаје и Берон, који је погодио две тројке.

Црно-бели су успели да изједначе на почетку псоледњег квартала, али је Звезда брзо стигла до плус пет. Ристић је погодио из тешке позцицје, а онда је Давидовац убацио тројку. Пејџ је држао Партизан у животу, везао је пет поена и анулирао очајно шутерско вече Загорца, који је безуспешно покушавао да пронађе себе у важним тренуцима за коначан исход меча.

Када је Партизан изједначио на 61:61 поново је Давидовац преузео одговорност и погодио тројку, а Фајеу није дрхтала рука са линије пенала у четири покушаја, 61:68 у 37. минуту.

Пејџ је поново вратио црно-беле у живот, а после серије грешака Звезде Загорац је из контранапада изједначио на 68:68 на почетку последњег минута.

Оџо је са пенала вратио предност Звезди, 68:70. Никола Јанковић је изједначио уз личну грешку на 28 секунди до краја. Фаје је донео, чинило се, тријумф гостима, аонда се догодило чудо. Раде Загорац је коначно постигао тројку три секунде пре краја, прву из седмог покушаја. Довољно за победу тима Андрее Тринкијерија, који је изједначио на 1:1 у финалној серији.

Трећа утакмица је на програму у суботу од 18 часова, а домаћин је Црвена звезда.

Партизан - Црвена звезда 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Илија Белошевић, Марко Јурас, Урош Обркнежевић.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 13 (10ск), Пејџ 19, Пушица, Маринковић 6, Јарамаз 4, Величковић 9, Танасковић, Загорац 5, Ренфро 7, С. Јанковић 5, Гагић 2, Николић 3.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 9, Кешељ, Давидовац 11, Ненадић, Лазић 2, Фаје 14, Берон 10 (7ас), Добрић 3, Ристић 9, Симанић 3, Риверс 4, Оџо 7.