КЛС СУПЕРЛИГА: Звезда рутински РАЗБИЛА Вршац, шансу добили и млади ЛАВОВИ (ФОТО)

28.05.2017. 14:50
Nemanja Dangubić
Немања Дангубић / Извор: МН Press

Црвено-бели стигли со скора 11-1,

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Вршац - 80:55 (19:4, 22:14, 18:16, 21:21) у 12 колу КЛС Суперлиге. Црвено-бели су већ у првој четвртини обезбедили тријумф, јер су после 10 минута игре били на 15, а ривалу су дозволили да постигне само четири поена. Све остало било је рутина за изабанике тренера Дејана Радоњића који је дао прилику и младим лавовима Бориши Симанићу, Огњену Добрићу и Петру Ракићевићу који су још једном показали све чари раскошног талента.

Иако су играли без Марка Симоновића и Нејта Волтерса, црвено-бели су имали озбиљан приступ и веома брзо сломили отпор ривала. После поменутих 19:4 после првог периода, изабраници Дејана Радоњића додали су гас и у другој деоници и на полувреме отишли са недостижних 41:18.

У наставку меча водила се изједначена борба. Радоњић се трудио да равномерно распореди минутажу, пружи прилику младим играчима, што су Вршчани искористили да одиграју много боље и на крају меча се изборе за частан пораз.

Са по 11 постигнути поена у Звезди је најефикаснији био Лука Митровић, док су по 10 постигли Огњен Добрић и Марко Гудурић. Највише поена на утакмици убацио је Вршчанин Стефан Фундић (18).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВРШАЦ 80.55  (19:4, 22:14, 18:16, 21:21)

ДВОРАНА: Александар Николи

СУДИЈЕ: Мрдак, Пецељ, Весковић

ГЛЕДАЛАЦА: 500

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Томпсон 5, Дангубић 4, Митровић 11, Лазић 2, Симанић 9, Добрић 10, Ракичевић, Џенкинс 7, Гудурић 10, Јовић 4, Кузмић 9, Бјелица 9.

ВРШАЦ: Павковић, Павловић 8, Митровић, Глишић 2, Крстовић, Јововић 6, Савовић 4, Јефтић 4, Минчев 4, Стојадиновић 6, Фундић 18, Ђерић 3.

КЛС СУПЕРЛИГА, 12 КОЛО:

Црвена звезда - Вршац 80:55

Борац - Партизан (19)

Спартак - ФМП (19)

Динамик - Мега Лекс (20)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 11-1, Партизан 10-1, ФМП 7-4, Мега Лекс 6-5, Динамик 4-7, Борац 4-7, Вршац 2-10, Спартак 1-10.