БИЋЕ ПАКЛЕНО: Србија добила првог ривала у другој фази Мундобаскета

29.08.2023. 12:19
Angola - Dominikanska Republika
Ангола - Доминиканска Република / Извор: Профимедиа

Све је познато.

Доминиканска Република је савладала Анголу у трећем колу А групе резултатом 75:67 (20:11, 17:21, 12:18, 26:17) и играће у другој фази Светског првенства у И групи против репрезентације Србије.

ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ МАНИЛЕ: Србија на Јужни Судан вероватно са два играча мање

НЕМАЧКА ЈЕ ВРЛО ОЗБИЉНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА: Још један убедљив тријумф, Финска немоћна пред "панцерима"

НОЛЕ СЕ НАКОН ПОБЕДЕ ОБРАТИО КОШАРКАШИМА: Ми смо једна од најуспешнијих нација, криво ми је што их критикују

Изабраници Хозеа Клароса Каналса успели су да у последњој четвртини сломе отпор упорне афричке селекције која је победом тражила шансу за пролазак у другу рунду.

Анголи је ишло на руку што је НБА ас Доминике Карл Ентони-Таунс играо смао 15 минута због четири личне грешке, али је селекција из Средње Америке успела да у последњих 10 минута оправда улогу фаворита и упише и трећу победу у Манили.

Андрес Фелиц је са 17 поена био најефикаснији у победничкој селекцији, док је Виктор Лиз убацио 13.

У репрезентацији Анголе најбољи је био Силвио Де Соуза са 19 поена и девет скокова.

После дуела Италије и Филипина (14 часова) биће јасно ко ће се као други из А групе пласирати у наредну фазу шампионата. У новоформираној групи И биће и две селекције из Б групе у којој се такмичи и репрезентација Србије.