КУП "МИЛАН ЦИГА ВАСОЈЕВИЋ": Радивој Кораћ у финалу!

14.03.2020. 20:54
KK Radivoj Korać
KK Радивој Кораћ / Извор: Фото: КСС

Драматично до краја.

У првом полуфиналу финалног турнира Купа „Милан Цига Васојевић“, екипа Радивоја Кораћа у неизвесној утакмици савладала је Врбас Меделу и обезбедила пласман у велико финале Купа „Милан Цига Васојевић“, па ће у недељу 15. марта од 18.00 часова играти против бољег из дуела Краљева и Новосадске ЖКА.

НЕЋЕ СЕ НАСТАВИТИ: Бивши клуб Брајана Анголе проглашен за првака!

ПАО ПОТПИС: Искусни центар добио нови уговор!

БРЖЕ НЕГО ШТО ЈЕ БИЛО КО ОЧЕКИВАО: Корона вирус ПОРАЖЕН, враћа се кошарка!

Врбас је сјајно отворио меч и већ после два и по минута повео 11:2. Међутим, Кораћ се брзо прибрао и серијом 9:1 у 5. минуту смањио на 11:12, а затим и повео 15:14, а после тројке и двојке Томашевић и двојке Селаковић у 9. минуту и 24:14. Сјајна Љиљана Томашевић је у финишу прве деонице поново погодила за три, па је Кораћу донела великих 30:19 на крају прве четвртине.

Отвориле су Врбашанке други период игре са две тројке, два прецизна слободна бацања Прокић и полагања Гверо, па су тако серијом 10:0 пришле на 29:30. Вратио је тренер Београђанки Акановић Томашевићеву у игру, а она је прекинула серију ривала, али је одлична Прокић са девет везаних поена (две тројке и кош уз фаул) донела предност Врбасу у 16. минуту – 42:36. Ипак, вратио се Кораћ до полувремена, искористио пар грешака противника, још једном је Томашевић погодила за три, узвратила је расположена Гверо на исти начин, па је после 20 минута игре било 49:47.

Трећа четвртина почела је изједначено, али је Кораћ после три и по минута дошао до „плус 7“ – 58:51. Боље су биле Београђанске у овом периоду, а после друге тројке Филиповић и поена искусне Максимовић у 27. минуту поново су имале двоцифрену предност 66:55. На крају треће четвртине, било је 68:60.

Последњу деоницу тројком је отворила Томашевић и поново донела Кораћу „плус 11“ (71:60). Кренуо је Врбас на све или ништа, смањио у 34. минуту на 64:71, па после тројке Гверо и поена Радојчин четири и по минута пре краја и на 71:74. Промашила је два пута Максимовић за Кораћ, а на другој страни три од четири пенала промашила Јанковић, али је Радојчин погодила оба слободна бацања па је 1:50 пре краја било нерешено – 74:74. Фаулирана је Максимовић, али је и она два пута била непрецизна, да би на другој страни Прокић промашила за три.

Коначно је искусна Максимовић поентирала 57 секунди пре краја испод коша и донела Београђанкама 76:74. Промашила је Мудреша тројку, Максимовић је поново фаулирана и погодила је један пенал за 77:74 на 15 секунди пре краја. Врбас није реализовао напад, фаулирана је Ристић која је погодила друго слободно бацање и практично ставила тачку на пласман Радивоја Кораћа у финале – 78:74.

Погледајте како изгледа голферка Пејџ Спиранак.

ТЕКТОНСКЕ ПРОМЕНЕ: Браћа Павићевић ПРЕУЗИМАЈУ великана!

ПОЗНАТИ ТРЕНЕР НЕМА ДИЛЕМУ: Прекините АБА лигу, шампиони треба да буду Партизан и Игокеа! (ФОТО)

ОТКАЗАН ПЛЕЈ-ОФ: Будућност ШАМПИОН Регионалног такмичења (ФОТО)

ОСЕЋА СЕ ДОБРО: Шакота оперисан у Атини

ГОТОВО СА КОШАРКОМ НА ЈАДРАНУ: Партизан ИСПРЕД Звезде на крају сезоне!