КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: ФМП први полуфиналиста, Остинова НБА епизода за Звезду

16.02.2017. 18:44
Džona Bolden
Џона Болден / Извор: МН Press

Тим из Железника убедљив на старту турнира у Нишу.

Кошаркаши ФМП-а први су полуфиналисти Купа Радивоја Кораћа. Тим из Железника савладао је суботички Спартак резултатом 77:58 (15:12, 24:18, 27:15, 11:13) и у суботу ће се борити против бољег из дуела Црвена звезда – Вршац за пласман у финале.

Фаворит на папиру прилично лако је изашао на крај са тимом из Кошаркашке лиге Србије. Иако су „пантери“ играли без Филипа Човића, већ у првој четвртини су стекли предност, а меч су преломили у трећој деоници коју су добили са 27:15.

Најбољи у победничком тиму био је Марко Љубичић са 18 поена и три асистенције, а пратио га је Џона Болден са 13 поена и шест скокова. Значајан удео у тријумфу имао је Ајзеа Остин који је постигао само четири поена, али је у одбрани „растерао“ играче Спартака, с обзиром на то да је имао пет рампи, од тога три у уводним минутама утакмице. Остин је недавно стигао у ФМП како би покушао да се избори за уговор са Црвеном звездом следеће сезоне.