КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Звезда лако до финала (ФОТО)

17.02.2018. 18:51
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели сигурни и убедљиви.

Црвена звезда је савладала ФМП 98:82 (27:28, 24:16, 22:17, 25:21) у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа и у недељу увече (21) ће бранити трофеј освојен лане против победника меча Мега Бемакс - Партизан који се игра касније вечерас. За разлику од меча против Борца у четвртфиналу, изабраници Душана Алимпијевића су против клуба из Железника одиграли много боље, па ФМП ниједног тренутка није угрозио победу регионалног и српског шампиона, иако је на седам минута пре краја пришао на минус пет, даље од тога није могао.

ФОТКА МЕСЕЦА! Погледајте слику из Ниша која је ОДУШЕВИЛА навијаче ВЕЧИТИХ ривала (ФОТО)

ЗВЕЗДА НЕМА ЧЕГА ДА СЕ ПЛАШИ: Нови ВЕЛИКИ и неочекиван кикс Армејаца (ФОТО)

Утакмица је почела тешком повредом Стефана Лазаревића (о томе прочитајте ОВДЕ). Звезду је у првом полувремену предводио чудесни Дилан Енис. Канађанин је нанизао чак пет погођених тројки из првих шест покушаја и био је најзаслужнији што су црвено-бели контролисали резултат и на велики одмор отишли са плус седам. ФМП се држао колико је могао, али Апић и Човић нису могли сами да се одупру расположенијем и kvalittenijem ривалу.

МАЛЕР ПРЕД МОСКВУ: Фудбалер Звезде ИЗНЕТ на носилима (ФОТО)

ВЕЛИКЕ ПРОМЕНЕ: Ево које су НОВЕ играче ВЕЧИТИ РИВАЛИ лиценцирали за пролећни део сезоне (ФОТО)

У трећој деоници ФМП ниједном није озбиљније запретио, код Звезде се разиграо и Милко Бјелица, па се пласман браниоца трофеја у финале ниједног тренутка није довео у питање. Све што је ФМП успео је да приђе на минус пет на седам минута пре краја утакмице, али је Џејмс Фелдин тројком вратио Звезду на плус осам, а црвено-бели су до краја рутински привели меч крају, предност се кретала између 10 и 15 разлике.

АЏИЋ О ПОВРЕДИ: Ово ми се НИКАД није десило!

Дилан Енис је са 20 поена (тројке 6/8) био најефикаснији у Звезди, Милко Бјелица је додао 16, а двоцифрени су још били и Бранко Лазић (13) и Тејлор Рочести (10). Код Звезде се само Немања Дангубић и Огњен Добрић нису уписали у стрелце. Апић је са 21 поеном (7/9 за два, 7/8 слободна бацања) био најбољи у ФМП-у, Филип Човић је постигао 19 поена (тројке 4/6), Симанић је дао 14, а Ненадић 12.

Црвена звезда – ФМП 98:82 (27:28, 24:16, 22:17, 25:21)
Дворана: Чаир у Нишу. Гледалаца: 3.500. Судије: Милија Војиновић, Урош Обркнежевић, Александар Глишић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 9, Дангубић, Давидовац 3, Лазић 13, Антић, Добрић, Фелдин 7, Рочести 14, Омић 8, Лесор 8, Енис 20, Бјелица 16.
ФМП: Лазаревић, Човић 19, Ускоковић, Јеремић, Апић 21, Ненадић 13, Раданов 7, Бурсаћ, Радовановић, Шешлија, Симанић 14, Оџо 9.