КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Звезда се три четвртине мучила, а онда тројкама разбила Мегу за финале против Партизана (ФОТО)

16.02.2019. 22:49
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Утакмица за трофеј игра се од 17 часова.

Кошаркаши Црвене звезде други су финалисти Купа Радивоја Кораћа пошто су у полуфиналу савладали Мега Бемакс са 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:12) и тако обезбедили друго узастопно финале ''Жућкове левице''. Дуго су се црно-бели мучили против расположене екипе Дејана Милојевића, али су коначно успели да ''отворе'' Мегу шутем из даљине, посебно Били Берон, па су тројкама решили питање победника и играће у финалу против Партизана сутра од 17 часова.

ОВАЦИЈЕ: Звездаши НИСУ заборавили свог љубимца (ВИДЕО)

ДОСТА ЈЕ БИЛО ОДМОРА: Саша Обрадовић има нови посао (ФОТО)

Споро су оба тима почела други полуфинални меч. Звезда се мучила у нападу као и против Динамика у четвртфиналу, а Мега је то само делимично успевала да искористи. Нису тимови били превише распуцани почетком утакмице, па је 4. минуту резултат био 7:2 за Мегу. Успели су црвено-бели некако да стигну до 7:6, али ни поени Регланда на истеку напада нису тргли чету Милана Томића. Мега је 90 секунди пре краја прве четвртине успела да дође до максималних 16:7, али је на први мали одмор Звезда ипак отишла са заостаком мањим од двоцифреног 16:12.

Као и на почетку утакмице, оба тима су и другу четвртину спорије почела, али је поново Мега била та која се боље снашла и у 13. минуту водила 24:17. У тим тренуцима су Звезду носили Перпероглу и Давидовац, док је и улазак Човића уместо Регленда учинио напад црвено-белих течнијим, па је Звезда у 16. минуту стигла до изједначења 29:29, да би брзо и водила 36:31 преко Давидовца, Цирбеса и Човића. Преко Атића који је играо одлично у другој четвртини успела је Мега да приђе на 36:35 два минута пре полувремена, али је Звезда отишла на полувреме са вођством 42:37.

Берон је тројком отворио друго полувреме и донео Звезди осам поена предности (45:37), али су црвено-бели затим веома брзо, за два и по минута изашли из бонуса па је Мега одлазила на линију пенала и у 24. минуту пришла на 52:48, а убрзо и поново водила преко Церовине и Атића два минута касније. Међутим, црвено-бели су узвратили преко Добрића и Ристића за 58:53, али је Мега стигла до изједначења 35 секунд ипре краја. Ристић је погодио и чинило се да ће Звезда имати предност пред последњу деоницу, али је то ипак била Мега пошто Мишковић погодио тројку у последњој секунди треће четвртине.

Мега је успела да почетком последње деонице сачува минимално вођство, али је од 33. минута и резултата 65:65 Звезда тројкама Берона уз помоћ Добрића и Перпероглуа направила серију 10-0 и дошла до прве двоцифрене предности на мечу 75:65 у 35. минуту. Мишковић је само на кратко прекинуо серију Звезде закуцавањем, али су црвено-бели новом тројком Берона и уз тројку Регланда отишли на плус 14 (81:67) у 37. минуту. Успела је Звезда два и по минута пре краја да дође и до максималне предности 86:69, а то је био и знак да је питање победника решено, па су црвено-бел мирно привели меч крају и изборили финале Купа Радивоја Кораћа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЕГА БЕМАКС 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:12)

ДВОРАНА: Чаир.

СУДИЈЕ: Јовчић, Војиновић, Јурас

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Симанић 2, Лазић, Регленд 9, Цирбес 8, Берон 20, Човић 1, Ненадић, Кешељ 3, Давидовац 15, Добрић 12, Перпероглу 14, Ристић 8.

МЕГА БЕМАКС: Мишковић 10, Ашћерић 4, Атић 20, Николић 7, Мокока 5, Марјановић 2, Копривица, Јањић, Ратковица 2, Фундић 4, Церовина 3, Станић 16.

Погледајте како изгледа заносна словачка тенисерка Доминика Цибулкова.