СРБИЈА ОД СЈАЈА ДО ОЧАЈА: Мекфаден СКРЕСАО крила Орловима (ВИДЕО)

23.02.2020. 16:29 21:21
Tadus Mekfaden
Тадус Мекфаден / Извор: МН Press

Тежак пораз изабраника Игора Кокошкова.

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Грузије у другом колу квалификација за Еуробаскет резултатом 94:90 (18:28, 23:20, 24:19, 29:23) у дворани "Александар Николић", а Орлови нису имали решења за феноменалног Тадуса Мекфадена. Американац који наступа за Грузију је меч завршио са 33 поена и седам асистенција, односно индексом корисности 31, а имао је и велику помоћ Гиоргија Шермадинија који је остварио дабл-дабл са 23 поена и 11 скокова. У екипи Игора Кокошкова одлични су били Алекса Аврамовић који је убацио 27 поена и Огњен Јарамаз са 22, али нису имали подршку осталих саиграча од којих је најефикаснији био Марко Симоновић са девет поена.

Изабраници Игора Кокошкова су одиграли маестралну прву четвртину на крају које су имали десет поена предности, а у једном моменту су чак водили са 13 разлике (19:6), међутим уследио је стрмоглав пад у наставку меча и мора се признати да су гости заслужено славили у Београду.

СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Евролига ЗАПРЕТИЛА најоштријом казном у историји

ОВО СЕ ЈОШ НИЈЕ ДЕСИЛО: Драстична казна Евролиге!

ЈА НЕ МОГУ ВИШЕ! Тренер Црвене звезде поднео ОСТАВКУ! (ФОТО)

Уживо дешавања из дворане "Александар Николић" можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ МЕЧА:
Натурализовани Американац је погодио оба слободна бацања и више није било шансе за Србију да дође до победе. Коначан резултат је 94:90 за Грузију.
40. минут:
Загорац је промашио цео обруч, а потом је Мекфаден фаулиран и имаће два слободна бацања.
40. минут:
Остало је 15 секунди до краја меча, лопта је за Србију, а Игор Кокошков је звао тајм-аут како би нацртао последњи напад за који Орлови имају седам секунди.
40. минут:
Погодио је Шермадини за два, али је онда Радуљица постигао поене уз фаул за 90:89. Нажалост, био је непрецизан са линије пенала, а онда је уследила тројка Мекфадена за 92:90 за Грузију. Остало је још 40 секунди.
39. минут:
Алекса Аврамовић погађа два слободна бацања за 88:84, али Беришвили постиже тројку.
38. минут:
Аврамовић закуцава за 5, али је потом уследила тројка Мекфадена и тајм-аут Кокошкова. Србија води 86:84.
37. минут:
Грузија је серијом 5:0 дошла до изједначења, али је онда уследила тројка Јарамаза за 84:81.
36. минут:
Нова тројка Аврамовића за 81:76.
35. минут:
Тројка Алексе Аврамовића у правом тренутку, Србија води 78:74.
34. минут:
Прво вођство Грузије на мечу - 72:71.
32. минут:
Гости су поново дошли до изједначења и резултат је 69:69.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ:
Захваљујући погоцима Јарамаза са линије пенала Србија ће у последњу деоницу ући са два поена предности - 67:65.
30. минут:
Грузија је успела да дође до изједначења - 65:65.
29. минут:
Србија се одлепила на 65:61.
28. минут:
Грузини су пришли на само пола коша заостатка - 60:59.
26. минут:
Орлови не успевају да се одлепе - 59:55.
23. минут:
Равноправна игра у другом полувремену, Србија води 53:45.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

ПОЛУВРЕМЕ:
Србија води резултатом 48:41 захваљујући тројци Николе Ребића пет секунди пре краја уводних 20 минута игре.
20. минут:
Грузија се потпуно вратила у игру и предност Србије износи само четири поена разлике - 43:39.
18. минут:
Серија Грузије 5:0 којом су гости пришли на шест поена заостатка - 41:35.
17. минут:
Србија поново има двоцифрену предност после тројке Алексе Аврамовића - 41:30.
16. минут:
Орлови постепено повећавају предност и резултат је 38:29.
14. минут:
Србија је успела да добије налет Грузије и тренутно је 33:25.
12. минут:
Лош почетак друге четвртине за Орлове и Игор Кокошков је морао да тражи тајм-аут зато што су Грузини пришли на шест поена заостатка - 28:22.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

После уводних десет минута Србија води резултатом 28:18.
9. минут:
После неспортске личне грешке Огњена Јарамаза гости су успели да смање разлику и на семафору пише 24:14.
7. минут:
Изабраници Игора Кокошкова маестрално играју и тренутно воде 19:6.
5. минут:
Србија враћа максималних 9 и тренутно је 13:4 за Орлове.
3. минут:
Серију Србије од 9:0 прекинули су Грузини са два поготка, па је резултат 9:4.
2. минут:
Феноменалан старт Србије која води 7:0 после једног минута и 45 секунди, а селектор Грузије Илијас Зурос је затражио тајм-аут.

Пре почетка утакмице је Мирославу Радуљици уручен дрес репрезентације Србије са бројем 100, јер је за Орлове одиграо толики број утакмица.

Сат времена пре почетка меча репрезентативци Србије су изашли на загревање.

СРБИЈА - ГРУЗИЈА 90:94 (28:18, 20:23, 19:24, 23:29)

ДВОРАНА: "Александар Николић" (Београд)

СУДИЈЕ: Антонио Конде (Шпанија), Карстен Штраубе (Немачка), Луис Кастиљо (Шпанија)

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

СРБИЈА: Симоновић 9, Раданов, Јарамаз 22, Кравић 3, Величковић 4, Радуљица 7, Тодоровић 7, Илић, Загорац 4, Аврамовић 27, Ребић 7, Ђорђевић. Селектор: Игор Кокошков.

ГРУЗИЈА: Андроникашвили 8, Бурјанадзе 11, Цинцадзе 2, Шермадини 23, Санадзе 7, Турдзиладзе 4, Корсантиа, Беришвили 6, Боколишвили, Лобјанидзе, Мекфаден 33, Лондаридзе. Селектор: Илијас Зурос.

Погледајте како изгледа руска тенисерка Јелена Рибакина.

СО НА РАНУ: Председник ТСЦ-а жестоко испрозивао Партизан! (ВИДЕО)

СТАНКОВИЋ ПРЕСРЕЋАН: Ускоро нови ПОТПИС на Маракани

НБА: Богдан ВЛАДА Калифорнијом! Двоцифрен и Бјелица, Рас и Брада ДЕМОЛИРАЛИ Џезере (ВИДЕО)