ПОБЕДА СЛАБЕ СРБИЈЕ: Изабраници Игора Кокошкова славили, али далеко је то од ДОБРОГ

29.06.2021. 19:49
Srbija - Dominikanska Republika
Србија - Доминиканска Република / Извор: МН Press

Дуел првог кола.

Кошаркаши Србије су победили Доминиканску Републику са 94:76 (31:23, 16:24, 20:19, 27:10) у првом мечу квалификационог турнира за Олимпијске игре. Важно је то што смо славили, али игра и то пре свега у другој и трећој четвртини је за главобољу и ако таквих момената буде много у битним мечевима неће нас бити у Токију.

У групи А се још налази и селекција Филипина. Две првопласиране иду у полуфинале, а тамо их чекају Италија и Порторико који ће међусобно разигравати за прво место у групи Б где  је био планиран да наступи и Сенегал, али корона је учинила своје и њих нема. Само ће једна селекција изборити визу за Токио.

СТИГАО ИТАЛИЈАН: Кокошков добио појачање у Фенербахчеу (ФОТО)

РАЖНАТОВИЋ ПОТВРДИО БОМБУ: Бели је НОВИ члан Звезде

ПОЧИЊУ БИТКЕ ЗА ТОКИО: Ово је састав Србије за београдске квалификације

Србија је сјајно отворила меч и апсолутно доминирала у првој деоници коју је и добила са осам разлика. Тада су сви мислили да је утакмица већ завршена, али не и гости. Узвратили су истом мером и на полувреме се отишло са нерешеним резултатом.

Србија - Доминиканска Република 94:76 (31:23, 16:24, 20:19, 27:10)

Хала: Александар Николић (Београд)

Судије: Локатели (италија), Козловскис (Летонија), Пурсаноидис (Грчка)

Србија: Бјелица 12, Добрић 7, Калинић 9, Марјановић 18, Мицић 16, Анђушић 7, Аврамовић, Давидовац, Јовић 2, Милосављевић, Петрушев 17, Теодосић 6.

Доминиканска Република: Араухо 9, Лиз 16, Нуњез Кастиљо 2, Рохас 8, Солано 10, Фелиз Сарита, Франциз Рамирез, Енрикез 6, Мартинез, Мендоза 2, Сантос 7, Торес Куевас 16.

Трећа деоница је показала колико је Србија далеко од добре форме. Било је чак и четири разлике за Доминикану, али уз много среће се у последњу четвртину усло са предношћу изабраника Игора Кокошкова (67:66).

Ствари су дошле на своје место у последњој деоници, али никако није за понос ово што смо видели. На моменте је то било одлично, али било је момената које ако се догоде и најважнијним моментима неће бити добро и играчи ће добити продужени одмор.

Ток меча можете пратити овде.

40. минут
Србија је славила са 94:76. Убедљиво и то свакако није однос снага. Ово је само дело одличне последње четвртине.
37. минут
Петрушев закуцава и сада је вероватно све готово 87:74. У следећем нападу поново погађа 89:74.
35. минут
Добрић 2 1 за десет разлике 82:72
33. минут
Србија полако улазио у ритам 76:69
32. минут
Рохас тројком изједначује 69:69. Србија игра са три плејмекера (Јовић, Мицић и Теодосић).

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Петрушев смањује на 65:66, а Калинић губи и узима лопту и Србија иде на одмор са вођством 67:66
29. минут
Мало среће и за Србију. Остало је 3,5 секунди до краја напада, а Јовић је испод коша извео лопту и нашао Калинића. Намерна лична над њим, али Никола праву глупу техничку грешку 61:66. Калинић погађа оба 63:66.
28. минут
Србија је у великом проблему 60:64
27. минут
Погађају две брзе тројке Доминиканци и опет је само плус један 59:58
24. минут
Тројка Немање Бјелице и мало лакше се дише 57:52
22. минут
Доминикана отвара тројком, а Србија са бацањем Калинића и касније двојком поравнава - 50:50

III ЧЕТВРТИНА

20. минут
Мицић слободним бацањима на самом крају полувремена изједначава резулат - 47:47.