ЛЕБРОН ОДЛУЧИО КАЛИФОРНИЈСКИ ДЕРБИ: Џејмс затрпао кош Вориорса (ВИДЕО)

06.03.2022. 07:28
Lebron Džejms
Леброн Џејмс / Извор: Реутерс

Кари није успео да му парира.

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса у НБА лиги савладали су на свом терену Голден Стејт. У дербију Калифорније победили су Вориорсе резултатом 124:116 захваљујући нестварном Леброну Џејмсу који је постигао 56 поена.

НИЈЕ ТЕК ТАКО МОГАО ДОЂЕ У ВИРТУС: Хекет је морао да плати ЦСКА велику суму новца (ФОТО)

КОМИЧНА СИТУАЦИЈА У НБА ЛИГИ: Чистач СПРЕЧИО контру, али игра није прекинута (ВИДЕО)

ДРАМА У ХРВАТСКОЈ: Задар и Будућност све решили у последњим секундама

Џејмс је на паркету провео нешто више од 38 минута и за то време убацио 56 поена (19/31 из игре, 6/11 тројке, 12/13 пенали), уз 10 скокова, три асистенције и једне блокаде.

Пред последњих 12 минута био је на 40 поена, да би онда погодио три невероватне тројке, од којих је једна била са више од 10 метара.

Пратио га је Расел Вестбрук са 20 поена, док је Кармело Ентони стао на 14.

На другој страни, Кари је предводио франшизу из Сан Франциска са 30 поена (13/22 из игре, 4/9 тројке), Џордан Пул се зауставио на 21, три више од Ендруа Вигинса.

Тим из града анђела је упркос тријумфу остао на деветом месту на табели Западне конференције са скором 28-35, док су Вориорси сада пали на трећу позицију са 43 победе и 21 поразом.

У осталим утакмицама победе су остварили Далас Меверикс, који је без Луке Дончића савладао Сакраменто 114:113. Кингси су тако остали без шансе да се нађу у плеј-офу 16. годину заредом, што је нови негативни рекорд НБА лиге.