ЛЕТОНЦИ ПРЕГАЗИЛИ ЛИТВАНЦЕ: Балтички дерби Бертансу и дружини за пето место на Мундобаскету

09.09.2023. 16:13
Košarkaška reprezentacija Letonije,Košarkaška reprezentacija Litvanije,
Кошаркашка репрезентација Летоније,Кошаркашка репрезентација Литваније, / Извор: Профимедиа

Лакше него што се очекивало.

Кошаркашка репрезентација Летоније декласирала је Литванију са 98:63 и тако освојила пето место на Светском првенству.

ПЕШИЋ СЕ ОБРАТИО НАЦИЈИ ПРЕ ФИНАЛА: Веома емотивно излагање селектора

АВРАМОВИЋ ОТКРИО ТАКТИКУ: Напашћемо Немце из свих оружја

ДОНЧИЧ КАЖЊЕН ЗБОГ ПСОВАЊА СУДИЈА: Лука овај Мундобаскет неће памтити по добром!

Изузетно убедљиво издање најпријатнијег изненађења овог Мундобаскета, који су у балтичком дербију потпуно разбили своје комшије.

Од самог почетка утакмице изабраници Луке Банкија су ушли јаче и са већом жељом за победом. Већ на крају прве четвртине имали су осам поена предности, да би на полувремену још више увећали вођство и отишли на двоцифрену предност од 11 поена разлике.

Фуриозан старт треће четвртине им доноси велику предност од 30 разлике, и већ је тада било јасно ко ће однети победу на овом мечу.Чак је и последња деоница припрала Летонији, те је меч завршен са 35 поена разлике за изабранике Банкија.

Најбољи у победничком тиму били су Артурс Курукс са 20 поена док га је пратио Роланд Шмиц са 17.

Док су се код Литванаца истакли Рокас Јокубаитис са 16 поена и прва звезда ове екипе Јонас Валанчиунас са 15 поена.