ОЧАЈНА СРБИЈА: Летонци ОДРЖАЛИ час кошарке изабраницима Светислава Пешића

30.06.2022. 17:33
Letonija - Srbija
Летонија - Србија / Извор: Фото: ФИБА

Квалификације за Мундобаскет.

Кошаркашка репрезентација Србије у Риги је изгубила од Летоније (66:59) утакмицу квалификација за Светско првенство 2023. Добро је било прво полувреме, али у наставку су изабраници Светислава Пешића играли очајно и сада су закомпликовали ситуацију по питању пласмана на Мундобаскет.

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА БОГДАНОВИЋА: Атланта жели да се РЕШИ Србина!

ПАЛА ЈЕ ОДЛУКА: Харден преломио где ће играти наредне сезоне!

РАДОЊИЋ КРАДЕ ИГРАЧА ЗВЕЗДИ И ПАРТИЗАНУ: Репрезентативац Србије стиже у Атину

Веома тврда је била прва деоница. Виђено је само 25 поена (13:12), а било је и јасно да многи играчи Србије немају уопште мечева иза себе. Петрушев, Марјановић и Дангубић практично месецима нису играли, док је Бјелица до скора био на терену, али уз врло малу минутажу у Вориорсима, поготово у плеј-офу. Аврамовић је видљиво ушао врло расположен у меч.

Србија је наставила са добром одбраном и у другој деоници, а пред крај полувремена је и напад прорадио па се на одмор отишло са нејвећом предности до тада (25:31).

ЛЕТОНИЈА - СРБИЈА 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21)

ЛЕТОНИЈА: Артис Алте, Даирис Бертанс, Давис Бертанс 8, Јанис Бержинс, Клавс Каварс 10, Андрејс Гразулис 10, Артур Куруц 13, Томс Леиманис 7, Рихардс Ломас 7, Анжејс Песчникс 9, Роландс Смитс 2, Артурс Загарс.

СРБИЈА: Алекса Аврамовић 16, Немања Бјелица 1, Немања Дангубић 3, Дејан Давидовац 9, Марко Јагодић-Куриџа, Огњен Јарамаз 3, Вања Маринковић 12, Бобан Марјановић 4, Филип Петрушев, Душан Ристић 6, Дејан Тодоровић 5, Алекса Ускоковић.

Србија је тројком Дангибића започела последњу деоницу и било је тада 25:34. Ипак, до краја треће четвртине само је Летонија била на терену и заслужено сун окренули резултат (46:38).

Летонија је доминирала у последњој деоници и већ на средини је било јасно да ће доћи рутински до тријумфа.

Овај меч је био претпоследњи у првој фази, у којој "орлови" тренутно заузимају прво место у групи, а такмичарски значај доноси то што се бодови преносе у другу групу, која ће бити играна од краја августа.

У првом дуелу против Летоније, тим Србије је у дворани "Александар Николић" дошао до победе резултатом 101:100.

У тој групи Србија ће играти са Великом Британијом, Грчком и Турском, а из групе од шест тимова на Мундобаскет у Азији ће само три екипе. И због тога је вечерашњи меч у Летонији важан.

УЖИВО ТОК МЕЧА ПРАТИТЕ ОВДЕ

40. минут
Србија је успела да смањи на "пристојних" минус седам (66:59).
36. минут
Нема више шансе да се Србија врати 62:45.
35. минут
Велика предност домаћих 57:41.
34. минут
Ристић лепо поентира из рекета и Давидовац само једно бацање 51:41.
33. минут
Повећава се предност домаћин 51:38.
31. минут
Давис Бертранс из велике даљине за три 49:38.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Србија са великим минуосом улази у последњу деоницу - 46:38
30. минут
Летонија повећава предност 44:37
28. минут
Нова тројка Куруца 40:36.
27. минут
Курц за три - 37:35.
26. минут
Домаћи су у мини серији 32:34.
22. минут
Коначно кош у другом полувремену. Тројка Дангубића 25:34.

III ЧЕРТВРТИНА

20. минут
Лепа предност на одмору 25:31.
20. минут
Србија има предност 25:29. Даиририс Бертранс је повредио Јагодић-Куриџу.
17. минут
Алекса Аврамовић погађа трећи пут за три поена 23:23.
15. минут
Тврда утакмица 18:20. Србија је у бонусу.
12. минут
Неефикасан почетак и друге деонице по кош на обе стране за два минута 15:14.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Мало кошева у првој деоници 13:12.
8. минут
Коначно води Србија 9:10.
7. минут
Друга тројка Аврамовића 7:6.

2. минут
Креће боље домаћин 5:0.
1. минут
Почиње утакмица, у првој петорци су Аврамовић, Маринковић, Дангубић, Бјелица и Петрушев.