ЛУДА НОЋ У НБА: Јокић БОЉИ од Краља Леброна, Богдан тројкама ТУКАО по Селтиксима (ВИДЕО)

07.03.2019. 08:23
NBA
НБА / Извор: Реутерс

Одиграно десет утакмица.

Кошаркаши Денвер Нагетса прекинули су серију од три узастопна пораза тријумфом против Лос Анђелес Лејкерса 115:95 у мечу у коме је српски играч Никола Јокић поново бриљирао остваривиши дабл-дабл учинак

Јокић је за 35 минута у игри убацио 12 поена, ухватио чак 17 лопти и имао осам асистенција, истина био је тек пети стрелац у победничком тиму, али је на нивоу ухваћених лопти био најдоминантнији у оба тима.

Денвер је тако дошао на победу заостатка у односу на првопласирани Голден Стејт, а осим Јокића у победничком тиму су се истакли Бартон са 23 поена, Харис и Мари са по 19, док је Милсап убацио 16 поена.

Кошаркаши Бостон Селтикса победили су Сакраменто Кингсе на гостовању у неизвесном мечу 111:109.

Селтикси су поенима Џејсона Тејтума на 15 секунди до краја повели 109:106, на другој страни је Бади Хилд реализовао сва три слободна бацања за 109:109, да би Бостон искористио последњи напад од седам секунди и преко Гордона Хејворда забележио победу. На другој страни је Барнс могао да израсте у јунака Кингса, међутим, његов шут за три поена уз звук сирене није био прецизан.

Тејтум је убацио 24 поена за Келте, Ал Хорфорд је имао 21 поен, 11 скокова и 7 асистенција, а Маркус Морис 19 поена.

Код Краљева, Херисон Барнс је био најефикаснији са 24 поена и 8 скокова, Бади Хилд уписао поен мање, а Вили Коли-Стејн 19 поена. Богдан Богдановић је за 28 минута забележио 14 поена (5/9 из игре, 4/6 за три), 4 скоква и 3 асистенције, док је Немања Бјелица дуел завршио са по 5 поена и скокова и 2 асистенције.