СЛОВЕНЦИ БРОЈАЛИ ДО СТОТКЕ: Дончић бацио стандардну магију, а нови играч Звезде ПЕРФЕКТАН са шутем (ВИДЕО)

26.08.2023. 15:39
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Реутерс

Добар увод за Словенију.

Кошаркаши Словеније победом над Венецуелом резултатом 100:85 су стартовали на Светском првенству.

СИЛОВИТА ГРУЗИЈА: Зеленортска Острва без икакве шансе!

ХВАЛА ЛЕПО: Коментатор ФИБА проговорио српски због Стефана Јовића (ВИДЕО)

ПАЛИ СЕ МАШИНА: Ево кад Партизан почиње припреме и кад СТИЖУ појачања

Наравно, главну улогу имао је Лука Дончић, који се увек за све пита у селекцији "змајчека", па тако и на овом сусрету.

Суперстар Далас Маверикса је офанзивно био изванредан са 33 постигнута поена, али је Словенија доста и трпела са његовим "царињењем" лопте и изгубљеним поседима.

Посебно у одбрани, пошто је Венецуела утакмицу отворила са 4/4 тројкама Соха, те је само у првој деоници постигла 33 поена.

Словенија је појачала одбрану у другој деоници и стигла до предности 56:51 на полувремену, али уз примљених чак 12 тројки, од којих је последња била преко целог терена.

Како је меч одмицао, а посебно у трећој четвртини, Словенија је решила меч без превеликих проблема.

Поред Дончића, који је морао да буде главна фигура са 37 поена, шест скокова и шест асистенција, меч је обележио нови центар Црвене звезде, словеначки репрезентативац Мајк Тоби.

Тоби је убацио 21 поен уз шут из игре 9/9. Тројке је шутирао 3/3, за два поена 6/6, а тој перфектној статистици додао је и пет скокова и две асистенције.

Словенију очекују дуели са селекцијама Зеленортских Острва и Грузијом, а група у којој се налази Словенија, у другој фази укршта са групом у којој су Аустралија, Немачка, Финска и Јапан.