МАГИЦ ЈОКСОН: Новим ТРИПЛ-ДАБЛОМ Јока још једном ЗАЛУДЕО Амере (ВИДЕО)

01.04.2017. 08:22
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Фантастична партија свемогућег Николе Јокића.

Поразом у Шарлоту – 122:114 Денвер је практично остао без плеј-офа, али је Никола Јокић још једном залудео све у Америци. Млади Сомборац бриљирао је у поразу свог тима (122:114) и дошао до шестог трипл-дабл остварење у сезони: 26 поена (11/16 из игре), 13 скокова и 10 асистенцја од којих су поново неке биле за категорију “потез дана”.

МУКЕ СА ЈОКИЋЕМ: Био је превише ДЕБЕО и кљукао се ЧОКОЛАДИЦАМА!

Гости су овим поразом себи додатно закомпликовали ситуацију у борби за доигравање у Западној конференцији, пошто сада имају две победе мање и два пораза више, али и лошији међусобни учинак од директног конкурента Портланда. У Шарлоту, састав из Колорада поклекао је у последњој деоници у коју је ушао са осам поена суфицита.

Одлично су гости одиграли све до тада, предвђени Јокићем који је своју сјајну партију наговестио у првом делу игре са неколико изванредних потеза и тројком са звуком сирене за полувреме!

Ипак, у критичној последњој деоници по Денвер, Хорнетси су одиграли боље и захваљујући понајвише Кемби Вокеру (31 п) преокренули резултат у своју корист.

Последњи трзај гости су направили поново преко Јокића који је погодио тројку за прилазак на 114:118 минут и по пре краја, али испоставило се да боље нису могли до краја…

Гери Херис са 20, Данило Галинари са 19 поена и Кенет Фарид са 18, били су, поред најефикаснијег Јокића, најбољи код гостију.