МАКАБИ СТОТКОМ ДЕКЛАСИРАО ВИРТУС: Понос Израела побегао Партизану на табели

28.03.2023. 19:52
KK Makabi Tel Aviv
KK Макаби Тел Авив / Извор: Профимедиа

Више него убедљиво.

Кошаркаши Макабија из Тел Авива декласирали су Виртус у Израелу (111:80) у оквиру 31. кола Еврологе, те тако стигли на корак од обезбеђивања места које води у ТОП 8 фазу.

ЛЕСОР НАПУШТА ПАРТИЗАН? Европски ГИГАНТ загризао за Француза

НЕДОВИЋ ПРОПУСТИО ТРЕНИНГ! Ређају се проблеми у Звезди пред меч са Валенсијом!

ДЕЛИЈЕ СЕ ЈОШ НАДАЈУ: Звезда има шансе за ТОП 8, ови тимови страхују да буду ИСТИ на табели са црвено-белима

Са убедљивих 28:13 у првој деоници питање победника се није ни постављало у наставку, а Понос Израела је у другој четвртини убацио чак 34 поена, док је ривалу дозволио 20.

Нешто неизвесније било је у трећој деоници, али и њу је Макаби решио у своју корист, док је само у последњих 10 минута бољи био тим из Италије.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Дарун Хилијард са 17 поена, по 14 су убацили Лоренцо Браун и Вејд Болдвин.

У екипи Виртуса бољи од осталих био је Семи Оджелеј са 16 поена.

Била је то 18. победа Макабија у Евролиги ове сезоне, чиме су стигли на корак до обезбеђивања места у плеј-офу.

Сада су на једној победи више од Партизана, а црно-бели ће уколико савладају Барселону поново имати исти скор са клубом из Тел Авива.