УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Звезда славила у узбудљивој завршници против ПОНОСА Израела

09.02.2023. 20:53
Makabi - Zvezda
Макаби - Звезда / Извор: Фото: Twitter printscreen/@EuroLeague

Меч 24. кола

Кошаркаши Црвене звезде су остварили веома важну победу у 24. колу Евролиге. Славили су са 89:86 против Макабија у гостима и сада изабраници Душка Ивановића имају 11 победа уз 13 пораза.

ВИЛДОЗА О КАМПАЦУ: Много ме боли што је овде, али не могу да играм заједно са њим

БРАВО ДЕВОЈКЕ: Кошаркашице Србије разбиле Хрватску и пласирале се на Европско првенство

ЗВЕЗДА СПРЕМА ПОНУДУ? Велика жеља црвено-белих је СЛОБОДАН ИГРАЧ!

Прва деоница је завршена резултатом 18:18 иако се чини да су црвено-бели морали на мали одмор да оду са предношћу. Поготово што је Болдвин уз звук сирене погодио за три и то из врло тешке позиције.

Звезда је заиграла одлично у другој четвртини. Недовић је непогрешиво погађао, док су Петрушев и Добрић такође били одлични. Скок у нападу је био пресудан да се на полувреме оде резултатом 44:34 (Болдвин промашио два бацања на шест секуди пре краја). Било је и 44:31 уз одличну контру када је Бентил без разлога бацио лопту у аут.

Евролига, 24. коло

Макаби – Црвена звезда 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20)

Хала: Менора (Тел Авив)

Судије: Мигел Анхел Перес, Артурас Сукис, Себастијен Кливаз

Макаби: Адамс 9, Болдвин 38, Мартин, Менко, Соркин 5, Дибартоломео 2, Хилијард 10, Коен 2, Брајмох 2, Небо 2, Зив, Колсон 16.

Црвена звезда: Вилдоза 2, Лазаревић, Митровић 13, Лазић 3, Мартин, Добрић 13, Ивановић 3, Илић, Недовић 28, Кузмић 5, Петрушев 12, Бентил 2.

И трећа четвртина је протекла у доброј игри црвено-белих и предност је расла. Кузмић је постигао неке битне поене, а Недовић је наставио да терорише одбрану тима из Азије.

Звезда је у последњој деоници повела са 73:60, али тада је серија домаћих од 7:0 донела неизвесност.

Публика је прокључала када су на 100 секунди пре краја пришли домаћи на 78:81. Огњен Добрић је из феноменалног продора на 12 секунди пре подигао на 85:82. Затим је Болдвин погодио оба бацања и до краја је остало било 7,6 секунди. Вилдоза је такође био сигуран са бацања. Бентил је затим фаулирао Дибартолемеоа који је такође погодио оба бацања.

Опет је Вилдоза послат на линију слободних бацања и опет му рука није задрхтала. Болдвин је промашио са пола терена и то је био крај. Завршио је меч са 38 поена и ово му је била најбоља партија у каријери. Недовић је код црвено-белих завршиос а 28 кошева.

Црвено-бели су пре овог меча везали четири пораза у Евролиги и угрозили своје шансе за пласман у плеј-оф, али ништа још није изгубљено.

У међусобним мечевима ова два тима у Евролиги сада је 10;6 за црвено-беле, а београдски тим је победио у последњих пет дуела.