МАРИНА МАЉКОВИЋ ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ШПАНИЈЕ: Сутра је нови дан, идемо по БРОНЗУ

06.07.2019. 23:36
Marina Maljković
Марина Маљковић / Извор: МН Press

Селекторка уверена у освајање медаље.

Женска кошаркашка репрезентација Србије поражена је у полуфиналу Европског првенства од Шпаније резултатом 71:66, а селекторка Марина Маљковић је после меча истакла да нема шта да замери својим играчицама и да оне треба да се фокусирају на меч за треће место.

ЕП ЗА ЖЕНЕ: Српкиње јуриле Шпањолке, али је Фурија отишла у финале (ФОТО)

АНА ДАБОВИЋ ИСКРЕНА ПОСЛЕ МЕЧА: Зезнула сам ствар

ЕМОТИВНА НЕВЕНА: Надам се да ћемо уз навијаче окачити бронзу око врата

Србија ће за бронзану медаљу играти против Велике Британије у недељу од 17.30 часова.

- Нема много приче после овакве утакмице. Раније смо имале проблем јер нисмо играли 40 минута, а онда смо имале добру утакмицу против Шведске. Сада смо знали да морамо још боље. Сутра је нови дан и то је једина ствар коју имам да кажем мом тиму. Морамо што пре да се фокусирамо на ту утакмицу - рекла је Маљковић одмах после меча.

Највећим делом меча је Шпанија била у вођству, али су Српкиње успеле да дођу до предности у завршници утакмице. Ипак, нису успеле да преломе и Шпаније се вратила и пласирала у велико финале.

- Поново смо се загревали у првом полувремену и у другом почели да играмо. Не може се тако против Шпаније. Просто, тек у другом полувремену смо почели да изгледамо нормално. Сутра нас чека 40 минута кошарке, 25 минута загревање и 40 минута кошарке. Ништа магично ново немам да вам кажем, само то.

Од тренутка када је Србија повела са 66:64, изабранице Марине Маљковић нису успеле да постигну ниједан поен до краја.

- У кошарци морате правити блокаде, а свака блокада мора да буде предност. Оне знају да ако се деси фаул, ја то преузимам на себе. Нисмо дали кош јер смо играли без блока. То може да ради само нека играчица из WNBA, ми не можемо. Само понеке најбоље играчице света могу да играју један на пет против било кога, а не против овакве екипе Шпаније.

Србија је за три поена шутирала јако лоше (1/11), али то није изненадило селекторку.

- Недовољан број скокова у нападу због тог броја промашених тројки. Знали смо да јако тешко може да се деси да убацимо 14 као против Шведске. Није ми изненађење, зато смо инсистирали на скоку у нападу. Фино смо убацивали против Шведске, тешко је да се такав шутерски дан деси два пута узастопно, али зато то треба надокнадити скоком - закључила је Марина Маљковић

Погледајте како изгледа српска одбојкашица Милица Тасић.