Маљковић: Победили јесмо, али дефинитивно нисмо одиграли добро

12.02.2023. 20:09
Marina Maljković
Марина Маљковић / Извор: Профимедиа

Србија савладала Бугарску у последњем мечу квалификација за Европско првенство.

Бугарска има пуно младих играчица које се боре, које су агресивне, а то је најважнија ствар од свега, не колико знаш, него колико си спреман да се бориш, тако да свака част мом колеги и свима у екипи, очигледно је да праве добре ствари и желим им да наставе тим путем, изјавила је селекторка кошаркашица Србије Марина Маљковић после победе у последњем мечу квалификација за Европско првенство (102:76).

СТРАТЕГ ЗАДРА ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ЗВЕЗДЕ: "Имали смо проблема са саставом тима, али..."

ИВАНОВИЋ НИКАД ЗАДОВОЉНИЈИ: Тренер Звезде без замерки после победе над Задром

ПУКЛА СТОТКА: Српкиње убедљиве за крај

- Ми дефинитивно нисмо одиграли добру утакмицу, квалитетно као против Хрватске у Београду. Није спорно да дође до малог мањка концентрације, када дођеш овде а већ си се пласирао на Европско првенство, али то није оправдање да играш на оваквом нивоу. Победили смо на крају, али наравно да смо незадовољни и овом утакмицом, Бугарска је успела два пута, иако смо их добили великом разликом на крају, да нам нанесе доста мука и морали смо много да се потрудимо да бисмо их победили - рекла је Маљковић, а преноси сајт КСС.

Капитен Србије Тина Крајишник истиче да, упркос победи са доста великом разликом, нису задовољне игром, нарочито у првом полувремену, где је недостајало доста концентрације, поготово у одбрани.

- Постоје одређене ствари на којима треба да радимо, поправимо или да повратимо оно што нас краси као екипу. На неки начин ова утакмица нам је била тешка и ментално, јер смо већ остварили пласман на ЕП. Бугарска је пружила доста добар отпор и честитам им на томе - рекла је Крајишник.

Александра Црвендакић рекла је да је утакмица била доста тешка, имајући у виду да се екипа већ пласирала на ЕП.

- Честитам екипи Бугарске на великој борбености. Успеле смо да се пробудимо у другом полувремену, није ово била игра коју је требало да покажемо. Имамо доста времена током лета да поправимо неке ствари и спремне дочекамо Европско првенство - поручила је Црвендакић.

Погледајте како изгледа Софија Милошевић, девојка Луке Јовића.