МАРТИНЕЗ ОПЛЕО ПО АТАМАНУ: "Прекипело нам је! Он је експерт за те ствари"
Тренер Валенсије, Педро Мартинес, тврди да је његова бурна реакција била одговор на систематско понашање турског стручњака.
Кошаркаши Валенсије успели су да савладају Панатинаикос у Атини резултатом 91:87, чиме су сачували шансе за даљи пласман и избегли елиминацију. Ипак, након меча, у центру пажње није била сама игра, већ сукоб тренера Педра Мартинеса и Ергина Атамана, који је ескалирао њиховим искључењем крајем треће четвртине.
Инцидент је започео вербалним дуелом на средини терена, након чега су играчи и чланови стручних штабова морали да интервенишу како би смирили ситуацију. Судије су реаговале тако што су оба тренера послала у свлачионицу. Док је Ергин Атаман већ познат по свом темпераменту, Мартинес је после утакмице истакао да његова реакција није била случајност, већ свестан одговор на Атаманову тактику.
- Кад год бисмо стекли предност, он би испровоцирао техничку грешку и судијски критеријум би се променио. Верујем да су судије само хтеле да уједначе критеријум. Обојица смо напустили простор предвиђен за тренере. Атаман је већ имао техничку грешку коју је намерно изазвао, па су одлучили да нас обојицу искључе. Немам замерки на суђење, само нисам хтео да дозволим да он поново утиче на утакмицу као што је то чинио у прва два меча - рекао је Мартинес.
Стратег шпанског тима оптужио је Атамана да користи притисак на судије као део своје стратегије сваки пут када његов тим има проблема на терену.
Искрено, прекипело нам је. У прве две утакмице у Валенсији, Атаман, који је експерт за такве ствари, контролисао је атмосферу. Сваки пут када бисмо ми преузели контролу и стекли осетнију предност, он би изнудио техничку грешку, након чега би се судијски критеријум променио.
Хтео сам да судијама ставим до знања да се то не сме поновити и да суђење мора бити поштено. Тада је он потпуно изгубио контролу.
Иако је његова екипа остварила кључну победу и остала у трци за полуфинале, тренер Валенсије признаје да му је тешко пало што није могао да буде уз своје играче до краја одлучујуће утакмице.
- Осећај је помешан. Сладак због победе која нам много значи, а горак због искључења. Сада је време за одмор и припрему за следећи дуел - закључио је Мартинес.
Нема сумње да ће следећи сусрет ова два тима донети додатну тензију, јер је сукоб између Мартинеса и Атамана очигледно прерастао у лични обрачун.