МЕЧ ЗА ПАМЋЕЊЕ У ЧИКАГУ: ОВО се не виђа ни у борби за ПРСТЕН! Поен решио ПОБЕДНИКА, ево ко је славио (ВИДЕО)

17.02.2020. 06:56 17:13
Lebron i Jokić
Леброн и Јокић / Извор: Реутерс

Никад узбудљивији Ол стар дуел.

Очекивао се спектакл, али оволики ни у најлуђим сновима! Традиционални 69. по реду Ол стар меч у Чикагу донео је сјајну кошарку, у којој је тим Леброна Џејмса савладао тим Јаниса Адетокунба резултатом 157:155 у најбољој завршници меча свих звезда, рачунијаћи низ година уназад!

ЛАЗИЋ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Хоћемо искрено или да мажемо очи?

ХЕРОЈ ПАРТИЗАНА ЈАРАМАЗ ЗА СРБИЈУ ДАНАС: Хвала Пејџу, ово је заиста невероватно

ГРМЕЛО У ЧАИРУ: Новица подигао пехар, па повео навијање омиљеном песмом Гробара (ВИДЕО)

Победник је одлучен после невероватне драме у последњој деоници, фаулом Кајла Лаурија на Ентонију Дејвису у Ол-стар утакмици којој је нови формат донео нестварне резултате и такмичарски набој какав се ретко виђа.

"Обрва" Дејвис је промашио прво од два бацања, после челенџа и потврђеног фаула за Лаурија, погодио је друго и његов тим је стигао до потребних 157 поена пре тима Јаниса (играло се системом која прва екипа стигне до 157 кошева). После не баш убедљиве четвртине, последња је била и за најпробирљивије сладокусце.

Дуел капитена био је посебно занимљив. "Греек фреек" је рампама на "Краљу", изнервирао прву звезду Лејкерса који је кренуо да напада, терао је своје саиграче да притисну противника што јаче, а на крају су виђене и свађе на терену и негодовање код судија због одлука, жестоке одбране, брдо фаулова, чак и челенџи...

Укратко, све оно што годинама није красило Ол-стар! Колико је, временски неограничена четврта деоница, била добра показује и то да су у њој виђена само три закуцавања, наспрам чак 49 у претходне три. То је био јасан показатељ колико су оба тима желела победу.

Ас Клиперса Кавај Ленард је на крају постао први играч који је понео МВП признање са именом трагично настрадалог Кобија Брајанта на трофеју, а људи који су плаћали по 500 и више долара за карту, били су у делиријуму.

Kavaj Lenard
Кавај Ленард / Извор: Реутерс

Српски центар Никола је на терену провео 12 минута у Леброновом тиму и за то време постигао пет поена, уз два скока и једну асистенцију.

МВП Ленард је издоминирао у Џокеровом тиму са 30 поена и осам тројки, међутим, заслуге за тријумф иду на адресу Криса Пола који је издоминирао када се меч ломио, у последњој деоници, и дуел завршио са 23 коша.

Исто толико је имао и Леброн Џејмс, док је Ентони Дејвис завршио са 20. Пол је свом скору додао и шест асистенција.

У Јанисовој екипи је капитен Јанис Адетокумбо убацио 25 поена и 11 скокова, два коша мање додао је Кемба Вокер, Џоел Ембид је дао 22 поена, а пола коша мање Руди Гобер.

С обзиром на то да је у трећој четвртини било нерешено, актери су 100.000 долара из ове четвртине пренели у последњу деоницу која се играла за 300.000 долара и коју су освојили Џејмс, Јокић и дружина.

Погледајте још фотографија са 69. Ол Стар меча у Чикагу.