МЕКФЕДЕН РАСТУЖИО ГРОБАРЕ: Партизан елиминисан из ФИБА Лиге шампиона (ВИДЕО+ФОТО)

22.02.2017. 20:28
KK Partizan - KK PAOK
KK Партизан - KK ПАОК

Црно-бели поражени у неизвесном дуелу са братским клубом из Солуна.

Црно-бели су елиминисани из европског такмичења. Партизан је доживео пораз у невероватном реванш сусрету шеснаестине финала ФИБА Лиге шампиона од солунског ПАОК-а резултатом 78:82.

ФОТО УБОД: Љубимац ГРОБАРА бодри Партизан!

Тим из Хумске је у првом мечу у Солуну победио (74:76), али је ову утакмицу дочекао у знатно ослабљеном саставу, без пола тима (Хачер, Маринковић) и тренера Александра Џикића, који су током завршног турнира Купа Радивоја Кораћа у Нишу зарадили јак стомачни вирус, а изостали су и Карахоџић због повреде ока и Гордон, који се озледио на загревању...

Била је динамична утакмица са периодима различите игре оба тима, а нису изостали ни атрактивни потези. Црно-бели су, додуше, конфузно отворили меч (0:5,1. минут, 2:11, 4. минут, 6:18, 9. минут), али су се нагло тргли пре прве мини паузе.

У последњем минуту прве деонице Партизан је направио серију 10:0 (16:18), а у истом, силовитом ритму наставио и у другом кварталу.

ПОКЛОН У ПРАВЕ РУКЕ: Величковић предао НАЈВЕРНИЈЕМ навијачу дрес (ФОТО)

Ангажованом и ефикасном игром домаћи су заокружили серију на 18:0 и преокренули резултат на 24:18(14.минут).

Разиграли су се у тим тренуцима Величковић и Андрић, али опасни ПАОК је узвраћао, па је неко време потарајала равнотежа на терену - 27:27 (15.минут).

ТОДОРИЋ ЈАСАН: Можемо да се НОСИМО са Звездом! (ФОТО)

Црно-бели су, затим, поново повели (28:27), али се разгоропадио гостујући састав и поенима Маргаритиса отишао на „плус осам“ (30:38, 17.минут), а предност гостију повећао је Клентон на 30:40, затим и Пеинерс (32:44).

Тим из Хумске је много грешио, имао много изгубљених лопти, чак 13, наспрам противникове једне у првих 20 минута и такве поклоне је екипа из Солуна зналачки користила, па се на велики одмор отишло код 32:47.

Већ први тренуци наставка утакмице наговестили су да десетковани црно-бели неће имати снаге за преокрет. Грчка екипа је све више улазила у рушилачки ритам, незадржив је био Мекфеден, нерешива енигма за тим Партизана.

Велики пад је, дакле, доживео наш вицешампион у трећој четвртини, одмакли су Грци и на плус 24, што су 28.минуту смањили на 44:64, али за јачи отпор нису имали снаге. Несигурно су играли првотимци клуба из Хумске, грешили, губили лопте, а једина светла тачка у тиму домаћих крајем трећег периода био је Андрић, па је крајем те деонице донекле поправљен утисак.

На почетку последње четвртине, ипак, изборио се ослабљени тим Партизана за бољи однос снага, на семафору је стајало 50:64, а после тројке Робинсона примакли су се црно-бели на "минус 11" (53:64, 32.минут). Усијала се тада атмосфера на трибинама и распламсала невероватна борба на паркету.

Имали су шансе црно-бели да се значајније примакну ривалу и већ тада меч уведу у драму, али задрхтала је рука најпре Робинсону, па Бирчевићу,  који су промашили зицере, а с друге стране, неумољив је био Мекфеден.

После тога су гости чак и лагано повећавали предност, одржавали дистанцу "плус 15" и  корачали, чинило се тада, ка лаганом тријумфу.

Бреограђани су последње трзаје имали у самом финишу када су се примакли на 73:80 (54 секунде пре краја), да би Сајберт са линије пенала погодио оба бацања.  И тада је изгледало да је све решено.

Међутим, догодио се невероватан обрт. Уследила је тројка Андрића за 76:82, па је Величковић из продора постигао, два поена велике наде на 29. секунди пре краја сусрета (78:82). На семафору је откуцавало последњих 19 секунди , промашили су гости у нападу, а Андрић и Пот су се у противнападу спетљали и нису искористили шансу за победу и пролаз у осмину финала европског такмичења.

ПАРТИЗАН – ПАОК  78:82 (16:18, 16:29, 18:17, 28:18 )

ДВОРАНА: „Александар Николић“.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.500

СУДИЈЕ: Виатор, Зашчук, Мигел.

ПАРТИЗАН: Робинсон 7, Ратковица 2, Врабац 8, Танасковић, Величковић 19, Мајсторовић 2, Бирчевић 11, Андрић 11, Пот 11, Гордон, Луковић 7.

ПАОК: Крисикопулос 2, Кониарис, Цоклас, Маргаритис 12, Мекфаден 26, Миљеновић 2, Глиниадакис 1, Караманолис, Сиберт 16, Пападопулос, Пеинерс 15, Клентон 8.