МЕТЛА У НАЈАВИ: Дончић и Ирвинг још једном растгрли Вукове (ВИДЕО)

27.05.2024. 08:20
Luka Dončič
Лука Дончич / Извор: ФОТО: Tanjug/AP/Gareth Patterson/

У НБА то зову река без повратка... После губитка од 3:0 у серији није се још нико вратио у живот. Тако да кошаркаши Даласа после новог тријумфа против Минесоте, овога пута са 116:107, могу полако да се спемају за велико финале.

После два тријумфа у Минеаполису, кошаркаши Даласа су и на свом терену савладали Вукове и повели са 3:0 у финалној серији западне конференције.

Тим из Текса је био бољи у првом полувремену које је окончао са солидном предношћу - 60:52. Гости су успели да ухвате прикључак и дођу до егала у трећој четвртини. Међутим, у финалној деоници Далас је пронашао пут до победе захваљући невероватном танедму Лука Дончић- Кајри Ирвинг.

Наиме, Донћић и Ирвинг су постгили по 33 поен

а.

У последњој четвртини Ирвинг је убацио 14 поена, а Дончић седам, заједно један поен више од свих играча Вулвса заједно. Иначе, укупно су у последњим четвртинама финалне серије њих двојица постигли 56, а сви играчи Минесоте 40 поена. Двоцифрени у победничком тиму били су још Пи Џеј Вашингтон са 16 поена и Дерик Џонс Џуниор са 11.

У екипи "Вукова" Ентони Едвардс је постигао 26 поена и имао девет скокова и асистенција, Руди Гобер је имао само девет поена, Таунс 14 и 11 скокова, уз очајан шут  из игре 5/18.

Четврта утакмица финалне серија Запада игра се такође у Даласу у ноћи између уторка и среде.