16.12.2021. 22:00
Nikola Mirotić
Никола Миротић / Извор: Профимедиа

Мечеви 16. кола.

Кошаркаши Барселоне савладали су Панатинаикос у Атини (85:82), док је Ефес био бољи од Макабија (92:78) у мечевима 16. кола Евролиге.

САЛЕ И ГУДУРА СЕ РАЗИГРАЛИ: Четврта победа за редом Фенера

РАДОЊИЋ ПРОТИВ БИВШЕГ КЛУБА: О реакцији и очекивања са Бајерном! Посебно је ИСХВАЛИО једног кошаркаша

НЕМА ШАЛЕ КОД РУСА: ЦСКА жестоко кажњава играче и тренера због пораза од Уникса

Каталонци су имали заостатак и од 13 поена, али су у другом полувремену успели да се консолидују и преокрену меч. Најефикаснији у редовима Блаугране је био Никола Миротић (20 поена, седам скокова), пратио га је Лапровитола са 18 поена. Код домаћина је најзапаженији био српски репрезентативац Немања Недовић, плејмејкер Зелених је меч завршио са 18 поена.

Кошаркаши Ефеса су наставили са сјајним играма, њихова вечерашња жртва је био израелски Макаби и то у Тел Авиву.

Изабраници тренера Атамана су, сем прве четвртине, доминирали и успели да остваре осму победу, домаћин је на скору 7:9.

Шејн Ларкин је постигао највише поена на утакмици (26), одличан је био и центар Макабија Анте Жижић са 23 поена.

Реал је у последњој утакмици вечери савладао Олимпију Милано (75:73).