"МОРАМ ТО ДА КАЖЕМ...": Нанели говорио о ПОВРАТКУ у Партизан
Није се Џејмс Нанели на прави начин опростио од Партизана пре две године, и поред тога што су га навијачи обожавали, сукоб са Стефаном Лазаревићем у тунелу био је кобан по њега, па су се тако црно-бели растали са њим.
У интервјуу за "Mozzart Спорт" пред Фајнал фор Лиге шампиона са својим АЕК-ом говорио је, између осталог, о не баш лепом растанку од Србије. Истиче да и даље добија поруке од навијача да се врати.
- Свестан сам, добијам поруке и даље, сваки дан добијам поруке од навијача Партизана. Веома их волим и поштујем.
Период у клубу за њега је био специјалан.
- Посебан период у каријери, посебна група момака. Када размишљам о добрим стварима... и о оним... Размишљам о приликама које смо пропустили. Могли смо много тога да урадимо, мислим да су пребрзо раставили ту екипу. Некако мислим да смо пропустили лепе прилике. У контакту сам са већином тих момака из Партизана.
Један моменат посебно памти.
- Наша сезона у Евролиги иако се завршила како се завршила, било је кул. Уз то, титула у АБА лиги после 10 година за Партизан. Стварно специјално вече, сјајан тим. Жао ми је због дешавања у клубу ове сезоне. Искрено, нисам хтео да пратим све, нисам хтео да сазнам шта се дешава. Нисам питао. Не верујем у све што људи причају, много је спекулација, лажи, зато не желим да коментаришем док ми неко ко је био на лицу места каже шта је и како је било. Искрено, жао ми је шта се издешавало. Желим Партизану све најбоље.
Изјава бившег спортског директора Зорана Савића да се клуб огрешио о њега му није битна.
- Прекасно је то изјавио. Да будем потпуно искрено, прекасно. Могао је то да каже одмах. Ипак, ако је њему лакше и боље што је то сада изјавио, у реду. Мени није ништа лакше због те изјаве.
На крају је послао поруку љубави Гробарима, а о потенцијалном повратку је рекао следеће...
- Не могу то да коментаришем, никада се не зна... Али нека буде да немам коментар - рекао је Џејмс Нанели.