МОЖЕ ЛИ БОСТОН ДО ПОТПУНОГ ПРЕОКРЕТА: Селтикси савладали Мајами и смањили на 3:2

26.05.2023. 08:38
Boston Seltiks
Бостон Селтикс / Извор: Профимедиа

Наредни меч игра се на Флориди у ноћи између суботе и недеље.

Кошаркаши Бостон Селтикса савладали су у петом мечу Мајами Хит са 110:97 и тако смањили резултат у серији на 3:2. Међутим, Селтикси наредни меч играју у Мајамију у ноћи између суботе и недеље и мораће да се потруде да остану и даље у игри за пласман у велико финале и евентуално постану први тим који је надокнадио заостатак од три утакмице.

НЕЋЕ ДА ПРОДУЖИ УГОВОР: Дајте већу лову или одлазим!

АЛИЛОВИЋ СТРАХУЈЕ ОД ПАРТИЗАНА: "Ако не урадимо ОВО, немамо никакве шансе"

МЕГА НА КОРАК ОД ПОЛУФИНАЛА: Рутински су славили у петом колу

Бостон је практично сав посао завршио већ у првој четвртини после које је имао 15 поена предности, да би до полувремена вођство подигао на 17 поена-. Мајами није успеовао да учини ништа ни у наставку меча, осим што је у последњој четвртини успео да избори нешто подношљиви пораз.

Чак четворица играча Бостона су меч завршила са 20 поена. Дерик Вајт постигао је 24 поена, један мање додао је Маркус Смарт, а по 21 су постигли Џејсон Тејтум и Џејлен Браун. Данкан Робинсон је предводио Мајами са клупе са 18 поена, два мање је постигао Бам Адебајо, а Џими Батлер постигао је 14 поена.