ВЕЧЕ СРБА У НБА: Тео НАДМУДРИО Богдана! Јокић ОДСВИРАО Џезерима! Радовао се и Боби! (ВИДЕО+ФОТО)

27.12.2017. 08:04
Bogdan Bogdanović, Miloš Teodosić
Богдан Богдановић, Милош Теодосић / Извор: МН Press

Домаћини славили у седам од осам мечева.

Дуго је кошаркашка јавност чекала окршај Милоша Теодосића и Богдана Богдановића. Водећи играчи репрезентације Србије укрстила је копља претходне вечери, а неизвесности није било. Успешнији је био капитен Орлова, па су Клиперси на крају однели убедљиву победу над Сакраментом (122:95).

ДАНИЛОВИЋ: Веома успешна година за српску кошарку!

СВЕЧАНОСТ У МЕГИ: Мишко и Милојевић на СУПРОТНИМ странама!

Капитен Србије у игри је провео 20 минута и у том периоду постигао осам кошева, ухватио четири лопте и остварио сјајних 10 асистенција. Богдан је осам минута више био на паркету, а меч је завршио са девет поена и по три скока, односно, додавања.

Само је у првој четвртини владала неизвесност (30:30), домаћин је у другом периоду додао гас и практично тада решио меч, пошто се на полувреме отишло са 71:53. Наставак је престављао рутину за Теа и тим из Лос Анђелеса, у чијим редовима су најбољи били Монтрезл Харел са 22 поена, осам скокова и три асистенције и Лу Вилијамс са 21 поеном, три скока и две асистенције. У пораженој екипи истакао се Вили Каоли-Штејн, постигавши 17 кошева.

Денвер је победио Јуту 107:83, а Никола Јокић је дао значајан допринос са 13 кошева, седам скокова и пет асистенција, за 25 минута колико је провео у игри. Код Нагетса, предњачио је Џамал Мари са 22 поена, осам скокова и две аситенције. Код Џезера се истакао Дерик Фаворс са 20 поена.

ЕВРОКУП: Симоновић као хаубица, Зенит у осмини финала

Детроит Бобана Марјановића славио је против Индијане, док је Чикаго прекинуо серију од два пораза и савладао Милвоки, коме нису помогла ни 28 поена Јаниса Адетокумба. Никола Миротић је поново блистао код Бикова са 24 поена, док је Крис Дан убацио 20 кошева.