ТО МОЖЕ САМО ЏОКЕР: Није га било у другом полувремену! Само ЈЕДНИМ потезом РЕШИО је све! (ВИДЕО)

28.01.2018. 07:47
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Српски ас забележио осми трипл-дабл у сезони.

Денвер слави Николу Јокића! Српски центар је кошем на 1,12 минута до последњег звука сирене донео тријумф Нагетсима против Даласа (91:89)! Преузео је Сомборац одговорност, када су навијачи стрепели да ли ће њихови љубимци забележити 26. победу у сезони. Непосредно пре шута Џокера уследио је мук у дворани, а затим и велико одушевљење после његовог коша, занимљиво, јединог у другом полувремену. Испоставило се одлучујућим!

КАКАВ ПЕХ! Звезда НБА франшизе ЗАВРШИО сезону! (ВИДЕО)

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: Пљување ДОШЛО главе Чекићарима! Трећелигаш ИЗБАЦИО члана Премијер лиге (ВИДЕО)

Да утисак буде комплетнији, Јокић је стигао до осмог "трипл-дабла" у сезони. Меч је завршио са 11 поена (5/13 из игре, 1/6 за три, 0/1 слободна бацања), уз 16 ухваћених лопти, 11 додавања, 2 блокаде и 4 изгубљене лопте за 40 минута на терену. Посебно се издваја и асистенција једном руком, која је одушевила публику у Колораду.

СРЦЕ ДА СТАНЕ: Најврелија рвачица данашњице ОТКРИЛА више него што треба! Без БРУСА и у минићу!

Упркос чињеници да је домаћин имао и 13 поена предности у једном тренутку, дуел је ушао у неизвесну завршницу, где је Никола поново израстао у јунака. Најефикаснији код Нагетса били су Гери Херис са 24 коша, Џамал Мареј је постигао 15, а Треј Лајлс 13 поена. Код Дивље Телади Барнс је убацио 22, Денис Смит Џуниор 13, а ветеран Новицки имао дабл-дабл (11п и 5ск).

ВЕЛИКИ МАЛЕР: Недовић доживео повреду

ПОТЕЗ ГОДИНЕ! После гола Реала, Роналдо је урадио НЕВЕРОВАТНУ ствар саиграчу! Цео стадион остао у ЧУДУ!

Минесота је после два узастопна пораза бес искалила на Бруклину. Вукови су већ после 12 минута имали недостижних 19 поена предности. До одмора и рекордних "плус 26", па је победник већ тада решен. Џими Батлер и Ендрју Вигинс постигли су по 21 поен, Карл Ентони Таунс је имао "дабл-дабл" (16п, 19ск), а српски репрезентативац Немања Бјелица за 14 минута у игри убацио је четири поена (2/4 из игре, 0/1 за три), уз 4 скока и украдену лопту.

Код Бруклина, резервисти Џалил Окафор са 21 кошем (његов рекорд сезоне) и Ник Стаускас са 15 поена били су испред осталих.