ЛУДИЛО У НБА: Три продужетка ОДЛУЧИЛА победнике! Бобију припала ДРАМА (ФОТО)

21.03.2019. 07:04
Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: Реутерс

Одиграно девет мечева.

Никад узбудљивије вече у најквалитетнијој кошарци на планети. Чак три меча одлучена су после продужетака, док је Бобан Марјановић са Филаделфијом славио у драматичној завршници против Бостона 118:115.

С' НЕБА ПА У РЕБРА! Игор Тудор преузима ЦРНО-БЕЛЕ! (ФОТО)

Српски центар је на паркету провео само четири минута, постигао два поена и ухватио три лопте. Селтикси су водили на полувремену 11 разлике, али је домаћин преокретом у другом полувремену стигао до тријумфа.

Завршница је била за инфаркт. Само 47 секунди пре краја меча, на семафору је стајало 113:113. Уследио је погодак Симонса, уз додатно бацање, да би Батлер потврдио славље Севентисиксерса.

У победничком тиму најефикаснији је био Џоел Ембид са 37 поена и 22 скока, чак 16 у одбрани, Батлер је додао 22, а Харис 21 поен. Код пораженог састава, Кајри Ирвинг је издоминирао са 36 кошева, Хорфорд 22, док је Тери Розијер убацио 21 поен.

Торонто је после продужетка тријумфовао у Оклахоми (123:114). Иако су Репторси водили током већег дела, Тандери су серијом 32:18 успели да изборе наставак, а меч је у додатни период одвео Расел Вестбрук.

Гости су, ипак, серијом 9:0 у продужетку сломили домаћина и заслужено славили на крају. У победничкој екипи најбољи је био Паскал Сиакам са 33 поена и 13 скокова, Френ Ванфлит је постигао 23, док је Каваи Ленард додао 22. Оклахоми није помогло ни 42 поена и 11 ухваћених лопти Вестбрука, који је био једина светла тачка у тиму Тандера.

Сјајна партија Луке Дончића и 24 постигнута поена, нису била довољна Мавериксима да изненаде Портланд (126:118). Демијен Лилард (33п, 12ас) и Јусуф Нуркић (13п, 10ск) су "дабл-даблом" предводили Трејлблејзерсе до 44. победе у сезони.

Чикаго је после продужетка победио Вашингтон 126:120. Меч је константно био изједначен, да би Бредли Бил две и по секунде пре краја одвео Визардсе у наставак. Ипак, предвођени расположеним Лауријем Марканеном (32п, 13ск) Булси су славили у занимљивој завршници, Финца је испратио Крис Дан са 26 поена и 13 асистенција. У пораженом саставу, Паркер је дао 28, а Бил 27 поена.

Џејмс Харден је са 57 поена поново померио границу, али то није помогло Хјустону да избегне пораз у Мемфису. Домаћин је славио после продужетка, док је Брадоња имао очајан шут из игре (18/39 за два, 9/17 за три).

Мемфису је победу донео Валанчијунас у последњим секундама, који је уједно меч завршио са 33 поена. Ефикаснији од њега био је само Мајкл Конли са 35 кошева.