ВРАТИО СЕ ПОКУШЕВСКИ: Нови пораз Оклахоме - Бостон пао у Вашингтону (ВИДЕО)

29.03.2023. 08:38
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Профимедиа

Србин се опоравио, али није успео да помогне тиму...

Екипа Шарлота је на гостовању савладао Оклахому са 137:134, и тако забележио трећи везани тријумф.

БОГДАН ДВОЦИФРЕН: Атланта гази ка ПЛЕЈ-ОФУ! Пао и Кливленд

Обрадовић никад краћи! Ево шта је рекао о поразу од Барселоне

МИРОТИЋ СПОМЕНУО БОГА И ЗВЕЗДУ: Јасикевичијус КРИТИКОВАО Гробаре након победе у "Арени"

Био је то меч у ком се после дужег времена и паузе због повреде у тим Тандера вратио српски кошаркаш Алексеј Покушевски.

Он је последњи меч одиграо крајем децембра, а против Шарлота је провео десет минута на терену и забележио две блокаде и један скок.

Гости су на почетку последње деонице били у заостатку осам поена, али су то успели да надокнаде сјајном игром Пи Џеј Вашингтона.

Он је 22 од својих рекордних 43 поена постигао у последњој четвртини, а уз то је додао шест скокова и пет асистенција.

Тео Маледон је уписао 19 поена и девет ухваћених лопти, док је дабл-дабл остварио Ник Ричардс са 14 поена и 11 скокова.

Због повреде зглоба за домаћи тим није играо најбољи стрелац Шеј Гилџес-Александер.

Ајзеа Џо је био најефикаснији у Оклахоми са 33 поена, Џејлен Вилијамс је постигао 31 поен, а Џошу Гидију је за трипл-дабл недостајала једна асистенција (31 поен, 10 скокова и девет асистенција).

Оклахома се налази на 10. месту Западне конференције, последњем које води на плеј-ин турнир са скором 37/39, а Шарлот је на претпоследњој 14. позицији Истока са 26 победа и 51 поразом.

Вашингтон је на свом терену савладао Бостон са 130:111, уз дабл-дабл учинке Кристапса Порзингиса (32 поена и 13 скокова) и Дени Авдије (25 поена и 10 скокова).

Победе на домаћем терену оствариле су и екипе Торонта и Мемфиса.

Мемфис је до седме везане победе стигао савладавши Орландо са 113:108, док је канадски тим био бољи од Мајамија са 106:92.