НБА: Атланта славила у продужетку, четврта победа Пејсерса у низу

20.11.2022. 08:57
Atlanta Houks
Атланта Хоукс / Извор: Профимедиа

Српских играча није било на паркетима претходне ноћи.

Претходне ноћи у најјачој кошаркашкој лиги света одиграно је пет утакмица, а на терену није било српских играча. Богдан Богдановић се и даље опоравља од повреде, а његова Атланта је савладала после продужетка Торонто 124:122, док је Индијана у такође знаимљвиом мечу била боља од Орланда 114:113. Минесота је успела да савлада у гостима Филдаелфију 112:109.

СРБИН ИЗВЛАЧИ РУСЕ ИЗ КРИЗЕ: На паркет и Раде Загорац!

ШОК У ЗАДРУ: Будућност добила ИЗГУБЉЕНУ УТАКМИЦУ!

ПАЛИ ПРВИ РЕЗОВИ ОД ДОЛАСКА ИВАНОВИЋА: Тројка напустила Црвену звезду

Атлахнта је успела да оствари победу против Торонта, иако су гости из Канаде имали девет поена предности два и по минута пре краја. Хоукси су успели да надоканде заостатак, а Торонто је приде промашио и шут за победу пошто је Скот Барнс био непрецизан. У додатних пет минута  Еј Џеј Грифин је са осам поена донео Атланти победу. Треј Јанг предводио је Атланту са 33 поена, а 18 је постигао Клинт Капела, док је Грифин завршио са 17. У Торонту је Барнс постигао 28, а поен мање је додао О Џи Ануноби.

Занимљив меч одигран је и у Индијанполису где је домаћин умало остао празни шака против Орланда. Минут и 43 секунде пре краја Фрнац Вагнер је погодио тројку и Орландо је поведо 113:109. Међутим, до краја Орландо није постигао ни један поен ,до кје Ерн Нејмсим везао пет и донео Пејсерсима четврти узастопни тријумф. Тајрис Хејлбартон био је најефикаснији у Индијани са 22 поена, два мање је постигао Мајл Тарнер док је Нејмсит додао 19. У Орланду је Вагнер постигао 29, док је Бол Бол имао 22 поена и 11 скокова.